Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Prešov pochovali v Bratislave hrúbky obrany

Sportnet|Publikované 5. apr 2009 o 22:00

Prešovský corgoňligový pôst trvá. Tatran nevyhral už v ôsmom zápase v rade. Naostatok utŕžil debakel s v jarnej časti stále nezastavenou Artmediou.

PREŠOV. Iste, góly aj vo futbale padajú po chybách. Lenže tie prešovské sú už poriadne vypuklé. Na hrúbky doplatil preradením do béčka brankár Buchta. Lenže aj bez neho robia zeleno bieli defenzívne chyby naďalej.

Všetko sa im zrútilo

Tri vyrobila obrana Tatrana Prešov na bratislavských Pasienkoch. Na nich hráva v jari mimoriadne produktívna Artmedia. Tri góly Petržalky vsietil Sylvestr. Na začiatku zápasu prvý, druhú potom strelil východniarom rovno "do šatne". Tretí krátko po polčasovom východe z nej. "Bohužiaľ, zase sa nám všetko zrútilo na individuálnych chybách," rozhovoril sa po nevydarenom stretnutí s Artmediou tréner 1.FC Tatran Prešov Roman Pivarník. "Vedeli sme čo bude Petržalka hrať. Chystali sme sa na to, a dopadlo do veľmi zle. Tu nejde o systémové chyby, sú to vyslovene chyby jednotlivcov. Loptu máme po kontrolu, no zrazu príde ľahká lopta za našu obranu a dostaneme prvý gól. Potom sa zase za ňu ľahko dostane dlhý výkop súperovho brankára. A znovu je z toho gól. To už je vrchol! V nebezpečných priestoroch úplne nepokrytí hráči. Na takých horíme. Na jednej strane nedáme gól z vyloženej šance, na druhej inkasujeme neuveriteľne lacno. Podobné góly okrem nás nedostáva žiadne iné mužstvo v tejto súťaži."

Debutantovi z Kuvajtu nepomohli

Aj toto trénerovo konštatovanie núti kompetentných v klube k hlbšiemu zamysleniu, detailnejšej analýze. Ráznejší zásah po predošlých výstrahách pocítil brankár Buchta. Prvý raz v pozícii prešovskej jednotky medzi žrďami bol v Bratislave Kuvajťan v zeleno bielych službách Khalid Al Rashidi. Spoluhráči mu ale pri debute veru nepomohli. "S takým názorom jednoznačne súhlasím," tvrdil už doma tréner Prešovčanov. "Je ozaj neuveriteľné, čo predvádza naša obrana. S Petržalkou sme neboli vôbec pod tlakom. Hra sa odvíjala v strednom pásme. Artmedia nakopávala dlhé lopty smerom dopredu cez túto líniu. V podstate nám to malo vyhovovať, keďže máme v tíme dosť vyšších hráčov. Lenže ani tí neboli schopní ich odvrátiť." Prešov nastúpil bez zraneného trojčlenného "základu" Josl, Papaj, Prekop. "Faktom je, že momentálne máme zostavu mimoriadne rozbitú. Tým sa núka šanca zasiahnuť mladým. Žiaľ, ani oni núkanú šancu za pačesy nechytajú. Je to iste aj tým, že skúsení im v tom teraz nepomôžu."

Katona bez útočnej sily

Jedným z prešovských futbalových mladíkov, ktorý sa ukazoval v sľubnom svetle bol Katona. V Bratislave práve on nepremenil "tutovku" a do druhého polčasu už nenastúpil. "Jeho striedanie nemalo žiadny súvis s jeho nepremenenou obrovskou šancou," odmietol náznak tvrdenia R. Pivarník. "Katona od začiatku strácal veľa lôpt. Uvažoval som, striedať ho už po dvadsiatich minútach. Nakoniec sa ale rozhodol nechať ho polčas dohrať. Aj keby v poslednej minúte polčasu gól bol dal, aj tak by som ho z ihriska stiahol. Problém je ale trochu zložitejší. Dva roky sme hrali systémom 4 - 4 - 2. Teraz je to inak. Systém sme prispôsobili aj Katonovi. Ak ho chceme mať v mužstve, musíme hrať na jedného útočníka. Preto sme slabší sme vpredu. Katona nemá takú točnú silu ako v jeseni, kedy ako podhrotový hráč sa presadzoval. Nejako to teraz musíme riešiť. Ľahké to ale nebude. Najbližšie totiž nemôžeme rátať ani so Šafrankom (ôsma žltá karta), ani po štvrtej s Čepom."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.