Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešov - P. Bystrica 29:28 (18:16)

Sportnet|Publikované 2. nov 2005 o 23:00

Prešov - Predohrávku 9. extraligového kola hádzanárov začali Považania agresívne. Prešovčania sa prvý raz ujali vedenia na začiatku 11. min. a na

konci 12. viedli už o štyri góly. O štyri góly viedli ešte päť minút pred koncom polčasu, no technickými chybami a menej dôraznou streľbou sa ten napokon znížil na rozdiel dvoch gólov. Po prestávke Prešovčania ešte väčšmi "rozchytali" hosťujúceho gólmana Baďuru. Zahadzovali aj z tých najvyloženejších príležitostí. Navyše, Prešovčania inkasovali aj v početnej prevahe a tak súper znižoval. Stretnutie vedúcich tímov súťaže skončilo nakoniec nečakanou dramatickou zápletkou. Dve minúty pred koncom Považania vyrovnali na 27:27 a o chvíľu šli do jednogólového vedenia. O výsledku rozhodli hektické posledné sekundy. Najprv Tumidalský zrovnal na 28:28 a trinásť sekúnd pred koncom, keď hostia stratili loptu v útoku, z trháku pečatil konečný výsledok Fuňák.

Zostava a góly Prešova: Bakša, Bražnik - Marušák, T. Mažár 1, Huňady 1/1, M. Urban 2, Pekár 3, Čorej, Fuňák 4, Pokotylo 1, Gruca, Tumidalský 8/2, Jančo, Kozlov 9/5. Najviac gólov za hostí: P. Zaťko 7, Maťaš 5/2, Toms 4. Pred 635 divákmi rozhodovali Haščík a Oťapka. Pokutové hody 11/8 - 5/3, vylúčení: 6:8. ČK: 60. min. Kozlov za hrubý faul - 53. Maťaš za tri vylúčenia.