Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešov ostáva na víťaznej vlne

Sportnet|Publikované 13. nov 2013 o 19:15

V prvom zápase odvetnej časti SEHA League slovenský majster potvrdil svoju veľmi dobrú formu.

PREŠOV. V prvom zápase odvetnej časti nadnárodnej SEHA Gazprom South Stream League slovenský majster potvrdil svoju veľmi dobrú formu.

Bieloruský vicemajster v Prešove veľa šancí na úspech nemal. Ukázalo sa to už krátko po úvodných akciách.

Prešovčania otvorili skóre zápasu, po akcii Krzysztofika premenil pokutový hod Antl. Brest potom na konci 11. minúty ešte upravil na 4:4, no v ďalšom priebehu Bielorusi už na viac jednoducho nemali.

Tatran mohutne podporovaný publikom postupne zvyšoval obrátky aj skóre. Výborne pracovala obrana a za ňou skvelý výkon podal brankár Verkič.

Do samého konca zápasu Prešovčania nepripustili už žiadne komplikácie a za mohutného potlesku hľadiska s prehľadom doviedli zápas do víťazného konca. Po 10 kolách teda Tatran Prešov naďalej vedie tabuľku SEHA League.

Hlasy po zápase

Peter Hatalčík (Prešov): „Meškov má svoju kvalitu. My sme sa však na tohto silného súpera dobre pripravili. Zase nám výborne pracovala obrana, vynikajúco zachytal brankár a keď sme to rozbalili aj v útoku, výsledok, ktorý si veľmi vážim, sa napokon dostavil. Už na začiatku zápasu sa moji zverenci rýchlo dostali do tempa, premieňali šance, čím nedovolili rozvinúť súperovi jeho nesporné herné schopnosti. Naše mužstvo malo celý zápas jasne pod kontrolou a vyhralo úplne zaslúžene. V Breste sme vyhrali o dva góly, doma sme chceli víťazstvo v každom prípade potvrdiť, rovnako ako naše postavenie na špici tabuľky. Podarilo sa, takže sme spokojní.“

Željko Babič (Brest): „Na zápas moji zverenci nenastúpili takí koncentrovaní ako by mali. Toto bol náš najzávažnejší problém. Aj my sme sa na zápas dôkladne pripravovali. Vedeli sme, čo Prešovčania hrajú. To všetko ale platilo iba do prvých akcií domácich. Keď Tatran začal hrať, nedokázali sme mu v podstate v ničom vzdorovať. Kopili sme chyby, organizácia hry sa nám rozpadla a tomu zodpovedá i konečný rezultát.“

Štatistika

Tatran Prešov - Meškov Brest 31:22 (16:10)

Zostava a góly Prešova: Verkič - Krupa - Rábek 4, Hruščák, Chrstka 1, Krok, Kristopans 6, Sadovyi 2, Radčenko, Tumidalský, T. Urban 5/1, Číp, Guzy, Pejovič 4, Krzysztofik, Antl 9/5.

Najviac gólov za Brest: Vukič 5, Markotič 4, Baranov 3/3.

Pokutové hody 6/6 - 3/3. Vylúčení 5 - 3. ČK: 48. min. Tumidalský (Prešov) za 3 vylúčenia. Rozhodovali: Krkačev a Kolevski (obaja Macedónsko). Divákov: 2 572.

leš

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.