Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešov opäť nedal gól, ale získal bod

Sergij Kovalec verí, že keď sa dostaví na kopačky jeho zverencov väčší pokoj, prídu aj góly. (Autor: orim)
Sportnet|Publikované 28. mar 2012 o 22:00

Súboj pravdy sa odohrával na Žitnom ostrove, kde si zmerali sily posledné tímy corgoňligovej tabuľky.

V utorok podvečer mala futbalová Corgoň liga na programe odložené súboje 19. kola. Posledná Dunajská Streda hostila predposledný 1. FC Tatran Prešov. Medzi oboma súpermi sa zrodila bezgólová remíza a tabuľkoví susedia si tak bratsky body podelili.

PREŠOV. Hráči 1. FC Tatran Prešov si tak aj naďalej udržiavajú pred Dunajskostredčanmi štvorbodový náskok, ktorý však mohli zeleno-bieli zveľadiť, nebyť stále sa opakujúceho scenára – nepremieňanie šancí.

O tom by mohol hovoriť najmä Peter Katona, ktorý v samom závere stretnutia mohol rozhodnúť, no brankár Dunajskej Stredy Kučera bol proti.

Inak sa hral na Žitnom ostrove divácky nie príliš pohľadný futbal, v ktorom tak jeden, ako aj druhý tím hral najmä zo zabezpečenej obrany, a tak sa strelecké hody nekonali.

Zeleno-bieli odohrali lepší druhý polčas, ale všetky strelecké zakončenia končili mimo svätyne alebo v rukách brankára Kučeru.

S bodmi spokojnosť, ale mohlo byť ich viac

Šarišania tak zápasom v Dunajskej Strede ukončili svoju trojzápasovú púť na súperových ihriskách. Po prehre 2:0 na Slovane prišli bezgólové remízy v Senici a Dunajskej Strede a s nimi plus dva body v tabuľke.

„Som spokojný s tým, ako sme odohrali tieto zápasy. Chlapci dali do nich všetko. Dva body získať vonku je možno dobré, ale mali sme v týchto dueloch mnoho šancí na góly, čo by znamenalo, že sme si mohli priniesť viac bodov. Pre mňa je však veľmi dôležité to, že chlapci chcú hrať. Ja im stále hovorím, že keď bude dobrá hra, bude dobrý výsledok. V Senici i v Dunajskej Strede boli šance na gól, zápasy sa mohli skončiť ináč ako remízou. Dunajskostredčania mali motiváciu najviac, hrali pred novým trénerom, pred svojimi fanúšikmi, ale pre mňa je dôležité, že chlapci odohrali dobré stretnutie, čo nám psychicky v ďalších súbojoch môže len a len pomôcť,“ dodal tréner 1. FC Tatran Prešov Sergij Kovalec.

Väčší pokoj pred finálnou fázou a góly prídu

Hráči 1.FC Tatran Prešov odohrali na bratislavských Pasienkoch dobré stretnutie aj napriek tomu, že prehrali.

Podobne im to klapalo aj v Senici, kde ich výkon bol odmenený bodovým ziskom a rovnako bod brali zo Žitného ostrova.

Peknej kombinačnej hre chýbajú však góly, ktoré mohli priniesť v týchto zápasoch aj viac bodov, zakončenie je stále Achillovou pätou Prešovčanov.

V mnohých prípadoch chýba pri zakončení aj šťastie. Kde teda vidí prešovský kormidelník Sergij Kovalec najväčšie nedostatky, prečo to tam hráčom stále strelecky nepadá?

„Chýba námväčší pokoj a rozvaha na kopačkách pred finálnou fázou. Možno kvalitnejšie prihrávky a streľba by mohli pomôcť, aby to padalo. Som presvedčený o tom, že keď prídu góly, prídu aj víťazstvá. Hráči rozumejú tomu, čo od nich očakávam na ihrisku, len musia k tomu pridať aj góly.“

Na zverencov Sergija Kovaleca čaká po troch zápasoch odohraných vonku domáci duel so Žilinou. Pre ukrajinského trénera je tento zápas dôležitý ako každý iný.

„Odohrali sme tri stretnutia vonku a naši fanúšikovia nás očakávajú už doma. Chcem im poďakovať, že za nami stále stoja a že nás povzbudzujú. Verím, že nám prídu pomôcť aj v tomto zápase. Prvé, čo ja vždy hovorím hráčom, je to, že my musíme hrať pre fanúšikov a hrať tak, aby som im to páčilo. To je pre mňa základ.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.