Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Prešov musel hrať proti Koldingu s jedným brankárom

Tatranu stačil jeden gólman. Lukas Karlsson z Koldingu strieľa na prešovskú bránku. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 26. mar 2013 o 23:00

Zaujímavá situácia vznikla pred zápasom posledného kola skupinovej fázy Pohára EHF, ktorého výsledok ohúril hádzanársky svet.

Tatran Prešov mal v stretnutí s dánskym KIF Kolding na súpiske síce dvoch brankárov, no chytať mohol iba jeden.

PREŠOV. Jakub Krupa vybiehal, či skôr vychádzal, na predzápasové predstavovanie aktérov. Avšak tak ako zasadol potom na lavičku, tak celý zápas z nej nevstal, do hry ani na chvíľu nezasiahol. Dôvodom bolo zranenie členka.

Prečo ale Tatran Prešov v stretnutí Pohára EHF, po Lige majstrov druhej najprestížnejšej súťaže hádzanárov nedopísal na súpisku zápasu s KIF Kolding namiesto zraneného Krupu dorasteneckého gólamana Vernarského, to nám vysvetlil generálny manažér Tatrana Prešov Branko Benko.

„Jakub Krupa si poranil členok na večernom tréningu deň pred zápasom s Koldingom. Ale až v sobotu ráno mu členok opuchol, musel za lekárom. Lenže technická porada v zmysle pravidiel EHF sa koná pre prvé tri kolá tejto súťaže, teda v bojoch o skupinovú fázu, deň pred každým stretnutím. V skupinovej fáze už ale platí, že technická porada sa koná o 10. hodine v deň toho ktorého zápasu. V našom prípade sa technická porada pred zápasom s Koldingom konala v piatok o 19. hodine.“

Vyhoveli delegátovi, poškodili sebe

Mužstvo trénera Romana Lamača malo naplánovaný tréning až po technickej porade. Problém s Krupovým členkom nastal vlastne potom.

„V sobotu ráno bol na ošetrení u lekára, ale došliapnuť na boľavú nohu stále nemohol, takže chytať nebol schopný. Keďže bolo jasné, že s Krupom sa rátať nedá, chceli sme zmeniť na technickej porade v piatok odsúhlasenú súpisku nášho tímu,“ pokračoval B. Benko.

„Lenže z príslušnej smernice EHF vyplýva, že akonáhle sa na technickej porade zostavy mužstiev odsúhlasia, nie je možné ich neskôr meniť. Ani v prípade zranenia, choroby či iných náhlych nepredvídaných okolností. Hráča možno zo súpisky odpísať, ale nemožno už dopísať iného. Pre nás ale vyplynulo z tohto prípadu jedno ponaučenie. V piatok sa technická porada konala len preto, že nás o to požiadal delegát stretnutia Stevan Popov zo Srbska. Chceli sme byť ústretoví, ale napokon sme si sami tým spôsobili nepredvídanú komplikáciu,l dodal.

"Celú situáciu som sa snažil ešte nejako zachrániť a v sobotu som ju konzultoval aj s kompetentným predstaviteľom EHF. Žiaľ, ten mi len potvrdil to, čo pre takéto prípady prikazuje súťažný reglement. Krupu sme nahradiť v zápase s Koldingom teda v žiadnom prípade nemohli. Ešteže Verkič to tam sebou zavrel a posledný zápas v skupinovej fáze Pohára EHF s veľkým favoritom celý náš tím po výbornom výkone doviedol do víťaznej koncovky. V budúcnosti, aj preventívne po tejto skúsenosti, striktne budeme trvať na technickej porade vždy dopoludnia pred každým zápasom niektorej z európskych súťaží, v ktorých Tatran Prešov bude hrať.“Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.