Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Prešov môže dnes potvrdiť zotrvanie v Corgoň lige

Štefan Zošák (v zeleno-bielom drese). Hovorí, že by dnes radi potvrdili záchranu víťazstvom. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 4. máj 2012 o 22:00

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov už dnes môžu definitívne uhájiť svoju corgoňligovú príslušnosť. Stačí im bod s Dunajskou Stredou.

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov už dnes môžu definitívne uhájiť svoju corgoňligovú príslušnosť. V zápase s poslednou Dunajskou Stredou, na ktorú majú Šarišania desaťbodový náskok, im stačí získať bod a ich skoro celosezónne zostupové šlamastiky tak budú definitívne zažehnané. Výkop zápasu 1. FC Tatran Prešov – DAC Dunajská Streda je na programe o 17.30 hod. na prešovskom štadióne.

PREŠOV. Zeleno-bieli po výhre 1:0 v Nitre poskočili v tabuľke na 10. miesto a predposlednú priečku prenechali Košičanom, ktorí sa tak rovnako pohybujú nad zostupovou priepasťou.

Dnešné 30. kolo môže definitívne rozlúštiť, komu zostane na konci sezóny v rukách čierny Peter. Ak Dunajskostredčania dnes v Prešove prehrajú, vypadávajú, v prípade remízy a zaváhania Košíc v Trenčíne ešte budú mať akú-takú nádej na záchranu pred zvyšnými troma duelmi.

Ak však Košice v Trenčíne vyhrajú a DAC nezaboduje naplno v Šariši, zverenci Wernera Loranta opustia najvyššiu domácu súťaž po štyroch odohraných sezónach.

Zachrániť sa chcú víťazstvom

Do zostavy zeleno-bielych sa po chorobe vrátil v minulom kole v Nitre Štefan Zošák. Stredopoliar Šarišanov potvrdil, že návrat mu chutil, a to najmä kvôli tomu, že zeleno-bieli brali spod Zobora plný počet bodov.

„Po deväťdňovom tréningovom výpadku som mal v zápase problémy, ale dôležité je to, že sme vyhrali a tým pádom bolo všetko dobré.“

Kreatívny záložník verí, že dnes potvrdia svoju príslušnosť v Corgoň lige výhrou proti hráčom zo Žitného ostrova.

„Od začiatku jarnej časti s nimi hráme o záchranu. Teraz sme odskočili na desať bodov a určite budeme chcieť potvrdiť záchranu víťazstvom.“

Hráči 1. FC Tatran Prešov si s Dunajskostredčanmi zmerali sily v tejto sezóne dva razy. Na jeseň s nimi doma prehrali 0:2 a na jar sa medzi súpermi zrodila remíza.

Najmä v druhom spomínanom meraní síl mohli zverenci Sergija Kovaleca vyhrať, no viaceré sľubné príležitosti sa neskončili gólom.

Štefan Zošák verí, že v dnešnom zápase to bude ináč. „Korenie futbalu sú góly, dávali sme ich málo, teraz je to už dobré. Nosíme body zvonku a sme úspešní aj strelecky. Góly sme nezabudli dávať a budeme sa snažiť aj dnes, aby sme potešili fanúšikov nejakými gólmi a hlavne tromi bodmi.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.