Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Prešov mal úspech na dosah

Sportnet|Publikované 20. okt 2008 o 00:00

Slovenský hádzanársky majster sa vypol v zápase 3.kola skupiny D Ligy majstrov k výbornému výkonu. Vyhral polčas, blízko bol veľkému prekvapeniu.

Skúsenejší súper však záver zápasu ustál a v zaplnenej Tatran handball aréne napokon tesne vyhral. Prešov ostáva aj po prehre v tabuľke na treťom mieste, ktoré zaručuje postup do 4. kola Pohára víťazov pohárov. Či zo skupiny pôjde ďalej Tatrana alebo Crvena Zvezda, s najväčšou pravdepodobnosťou rozhodne zápas týchto súperov 9.novembra v Belehrade.

Prešov FCK Handbold 32:33 (18:14)

PREŠOV. Tatran handball aréna praskala vo švíkoch. Diváci vytvorili skvelú kulisu. Aktéri do nej zase prispeli hádzanársku kvalitou. Domáci vykročili razantne, nebojácne. V 5.min. viedli 4:0. O tri ďalšie 7:2. V prešovskej bráne exceloval Krupa. Strelecky sa darilo v týchto fázach Kozlovovi, dôležité góly pridali Tumidalský s Pekárom. Tatran ťažil hlavne z prepracovanej agresívnej obrany. Dánov ňou zjavne zaskočili. Prešov si v prvom polčase náskok udržal. Do druhého vstupoval s veľkými nádejami na úspech. Po prestávke však úspešnosť streľby tímu trénera R. Trtíka poklesla. Hostia pridali hlavne v obrane a následne z kontier ťažili. V 43.min. prvý raz vyrovnali (21:21). V ďalších minútach každý chvíľku ťahal pílku. Dáni viedli o dva góly, no Slováci skóre otočili a v 51.min. viedli2 8:26. O štyri minúty neskôr, za stavu 29:28 Kozlov nepremenil sedmičku a potom prišla šnúra hostí. Prešov drel do konca, ale na túženú remízu nedosiahol.

Štatistika

Zostava góly Tatranu: Krupa, Meluš Mazúr, T. marušák, T. Mažár 2, Huňady 1/1, Geci 2, Pekár 7, Fuňak 5, Radčenko 2, Tumidalský 3, Mikéci, Kozlov 9/3, Dudáš. Najviac gólov za hostí: Christensen 12/2, Boquist 6, Atterhäll a Rajkovič 4. Pokutové hody: 6/4 3/2. Rozhodovali: Kuz a Žoba (obaja Ukrajina). Divákov: 1540 (vypredané).

Súvisiace články