Prešov má konkurentov stále na dohľad

(Autor: Daniel Dedina)
_novy|20. feb 2016 o 09:02

Futsalisti FK Prešov zdolali v 17. kole 1. slovenskej ligy Dragons Podolie 5:1.

Futsalisti FK Prešov zdolali v 17. kole 1. slovenskej ligy Dragons Podolie 5:1 a stále živia šancu na zisk tretieho miesta po základnej časti.

PREŠOV. Vo väčšine duelu medzi Prešovom a Podolím sa hral len priemerný futsal. Diváci boli v prvom polčase svedkami jediného gólu, úspešným strelcom bol Harčár.

V závere polčasu vystrčili rožky aj hostia a rovnaký obraz hry bol aj po zmene strán. Domáci postupne zvyšovali skóre, a to aj napriek tomu, že v obrane hrali veľmi ľahkovážne a súpera púšťali do mnohých šancí. Nováčik najvyššej súťaže ich však trestuhodne márnil jednu za druhou.

V závere už Podolie, točiace len šesticu hráčov v poli, rezignovalo a Prešovčania za rozhodnutého stavu využili záverečné minúty na nácvik hry bez brankára, ktorá sa im v nasledujúcich dôležitejších súbojoch môže zísť.

Dve kolá pred koncom základnej časti sú Prešovčania na priebežnom piatom mieste. Ich priami tabuľkoví konkurenti Žilina i Nitra majú síce o zápas menej, ale ide o vzájomný súboj týchto dvoch celkov, ktorý je na programe v stredu pod Zoborom.

Pre Šarišanov bol v dlhodobej časti zápas s Podolím derniérou pred vlastnými fanúšikmi.

V boji o čo najlepšiu východiskovú pozíciu pred play-off sa predstavia ešte v Žiline a Leviciach.

Štatistika

17. kolo: FK Prešov – FK Dragons Podolie 5:1 (1:0)

Góly: 9., 31. a 35. Harčár, 21. Bobocký (vl.), 33. Prusák – 32. Bobocký.

ŽK: Prusák, Mihok – Bobocký, Lackovič. Divákov: 300. Rozhodcovia: Kopec – Chudý.