Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Prešov má k titulu krôčik

Sportnet|Publikované 30. jan 2009 o 23:00

Predposledné kolo prvej bedmintonovej ligy na prešovských dvorcoch malo výbornú úroveň. PREŠOV. Zaslúžila sa o to kompletná ligová šestka. Domáci

Predposledné kolo prvej bedmintonovej ligy na prešovských dvorcoch malo výbornú úroveň.

PREŠOV. Zaslúžila sa o to kompletná ligová šestka. Domáci tím BC Prešov sa nepotkol, zdolal všetkých súperov: Cevu Trenčín 5:3, Lokomotívu Košice 7:1 a MI Trenčín 8:0. Pred košickým Betpressom má štvorbodový náskok a stačí im získať len bodík k majstrovskému titulu. Betpress poskočil v tabuľke na druhé miesto, keď zdolal nebezpečnú CEVU Trenčín 6:2., MI Trenčín 6:2 a Lokomotívu 7:1 a preskočil tak Spoje Bratislava, ktoré sa v záverečnom finále budú snažiť opäť zosadiť Košičanov z druhej priečky a vybojovať si tak účasť v Dunajskom pohári, ktorý bude v tejto sezóne v Rakúsku. Ako hodnotia výkony svojich kolektívov funkcionári:

Mgr. Daniel Orlovský (BC Prešov): "S výkonom kolektívu som spokojný. Sila družstva sa prejavila, keď s Cevou Trenčín sme prehrávali 0:3 a otočili sme na 5:3. Výborne nám zahrali Závada, Smrek, ktorí sú v párových disciplínach jasne najlepší na Slovensku. Mrzí ma však skutočnosť, že neboli nominovaní na Majstrovstvá Európy do Liverpoolu."

Ing. Matúš Barkóci (Betpress Košice: "Celé kolo malo výbornú úroveň, som rád, že sme poskočili o priečku vyššie. Páčila sa mi hra celého kolektívu, kde je spojená mladosť so skúsenosťou. Na stúpajúcej výkonnosti vidno rukopis trénera Turlíka. Mal som radosť z predvedenej hry."

Ing. Emanuel Olšavský (Lokomotíva Košice): "V búrlivej atmosfére prešovskej haly na Bernolákovej ulici som bol nadšený peknou hrou našich bedmintonistov, tak z Betpressu ako i Lokomotívy. Vyzdvihujem výkon Zabavnikovej, ktorá potvrdila oprávnenosť nominácie do Liverpoolu na Majstrovstvá Európy o tri týždne, s Turzákovou zdolali všetky slovenské páry rozdielom triedy. Z mladých ma upútal Koribský a prekvapil dobrou hrou Doležal. Náš cieľ skončiť v lige na druhí, bez posíl zo zahraničia, sa pomaly stáva skutočnosťou.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.