Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Prešov je pred prvoligovou pauzou nabudený

Premiérový gól. Proti slovenskej osemnástke si ho pripísal Tibor Tartaľ (uprostred). (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 29. okt 2013 o 23:00

Pre niektorých hráčov v drese Prešova bolo meranie síl v Piešťanoch proti slovenskej osemnástke dvojnásobne príjemné.

Pre niektorých hráčov v drese Prešova bolo meranie síl v Piešťanoch proti slovenskej osemnástke dvojnásobne príjemné.

PREŠOV. Nielenže sa tešili z víťazstva, ale prispeli k tomu aj gólmi. A navyše premiérovými vo farbách HC 07.

Išlo o Tartaľa a Podsedlého, ktorí sa v koncovke uplatnili v druhej aj záverečnej tretine, keď prvý menovaný najprv vyrovnal na 1:1 a jeho spoluhráč potom skóre upravil na 3:1.

Hostia však priznali, že víťazstvo sa nerodilo ľahko.

Zbytočne si to zdramatizovali

„Bol to veľmi náročný duel, predsa len ide o reprezentantov, ktorí dodržujú svoj herný systém. S každou pribúdajúcou minútou, čo im súper nedá gól, mladíkom rastie sebavedomie a uvedomujú si, že nemajú čo stratiť. Najlepšie je im hneď v úvodnej tretine streliť nejaké góly, lebo inak prídu trápenie a zbytočné nervy. Pritom nedá sa hovoriť o tom, že by ich iní podceňovali. Možno spočiatku, ale teraz už každý vidí, že tento tím hrá dobre v obrane a sústavne korčuľuje,“ podotkol Tibor Tartaľ s tým, že prvý zásah v prešovskom tíme ho bude stáť nejaký symbolický poplatok.

Na to je určený sadzobník a vyzbierané peniaze (do spoločnej kasy prispievajú aj hriešnici svojimi pokutami – napríklad za faul a následné vylúčenie, čo spôsobí prehru - či meškanie na tréning) sa použijú na spoločné posedenie.

Inak, tento borec skóroval po tom, čo puk, nastrelený na zadný mantinel, sa cez Prokopa a Podsedlého dostal medzi kruhy, kde číhal Tartaľ a úspešne vypálil na bránku.

„Škoda, že sme nezvládli ešte lepšie prvé dve tretiny, lebo v závere domáci hrali vabank, znížili na rozdiel gólu a mali sme čo robiť, aby sme odvrátili vyrovnanie i predĺženie.“

Pred záverečným dejstvom si hráči uvedomili, že musia pridať, ak chcú bodovať, lebo vyrovnanosť v súťaži je značná. Však sa to ukázalo aj v minulom kole, keď Bardejov a Michalovce nečakane podľahli.

Prehry susedov sú varovaním

Dnes o 17. hod. Prešovčania hostia Detvu, v piatok idú do Prievidze a v nedeľu privítajú doma Považskú Bystricu.

„Musíme si dať pozor, aby sme nezakolísali a nedopadli tak ako iné východoslovenské celky naposledy.“

Zverenci trénera Branislava Kohutiara by radi natiahli vo zvyšných troch meraniach síl pred prestávkou šnúru víťazných zápasov. Pauza v súťaži vychádza z povinností reprezentácie. Týždeň bez súťažného duelu by ale nemal vyhodiť Prešovčanov z konceptu.

„Myslím si, že tieto prestávky sú dobré na to, aby sme intenzívne potrénovali a doplnili zásobník kondície na ďalšie obdobie. Budeme to potrebovať vo zvyšnom programe ročníka.“

Šarišania hodlajú zvládať zápasy hlavne s prijateľnejšími súpermi, aby sa dostali v tabuľke oveľa vyššie, než sú teraz. Možno im lepšie výsledky pomôžu aj skôr zaplniť hľadisko. Hoci T. Tartaľ vidí slabšiu divácku kulisu i v iných súvislostiach.

„Je zložité docieliť, aby v stredu prišlo veľa divákov, keď ľudia sú v práci a časovo to nestíhajú. Možno keď budeme hrať domáce vystúpenia v piatok, bude to iné. Samozrejme, uvedomujeme si aj to, že predošlé nie najlichotivejšie výsledky neboli lákadlom pre fanúšika. Akonáhle prídu víťazstvá, verím, že to bude iné. Takže máme to vo vlastných rukách,“ naznačil prešovský obranca.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.