Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Prešov ide do Poľska, potom do Bosny

Vjačeslav Sadovyi. Zajtra v Poľsku i na turnaji v Doboji sa ukrajinský reprezentant (v bielom vo výskoku) bude zohrávať s novými spoluhráčmi v Tatrane. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 14. aug 2013 o 22:00

Zajtra odohrá Tatran Prešov dve prípravné stretnutia v Poľsku so Stalom Mielec.

Zajtra odohrá Tatran Prešov dve prípravné stretnutia v Poľsku s účastníkom tamojšej Extraklasy Stalom Mielec. Po dohode klubov pôjde vlastne o odvetné súboje na súperovej pôde.

PREŠOV. Po návrate z Poľska bude mať Tatran Prešov krátke tréningové voľno a už v nedeľu vyrazí výprava deväťnásobného slovenského hádzanárskeho majstra na medzinárodný turnaj do Doboja v Republike Srbskej - Bosne a Hercegovine.

Ide o významné hádzanárske podujatie. Medzinárodný TV turnaj šampiónov napíše svoju 45. kapitolu. O jeho vážnosti svedčí i fakt, že aj tento rok sa uskutoční pod záštitou vlády Republiky Srbskej – Bosny a Hercegoviny. Do Doboja organizátori turnaja dokážu prilákať špičkové európske a svetové tímy.

Tatran Prešov silu súperov na TV turnaji šampiónov okúsil naostatok pred dvomi rokmi. Slovenský majster tam, ak už nespravil dieru do sveta, tak určite jedným polčasovým skóre sa postaral o senzáciu.

Prešovčania hrali v konkurencii víťaza Ligy majstrov FC Barcelona, ďalšieho účastníka najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže francúzskeho Chambéry Savoie HB, bundesligového Gummersbachu či macedónskeho Metalurgu Skopje.

Prešov vyhral polčas nad slávnou Barcou

Barcelona pricestovala takto pred dvomi rokmi do Doboja v najsilnejšom zložení. Tatran tam zase dorazil z nemeckého herného turné.

V skupine prehral síce s Francúzmi, o konečné umiestnenie aj s Metalurgom, ale skôr ako tieto výsledky pozitívne rezonoval zápas Prešova s Barcelonou.

Tatran vyhral senzačne prvý polčas 18:13!. Slávna Barca sa po prestávke mala čo obracať, Prešov jej dal zabrať aj v druhej časti, ale napokon súboj prehral 32:37.

Spomienky na turnaj spred dvoch rokov ostali. Pre Tatran Prešov bol vtedy v podstate generálkou na kvalifikačný turnaj o postup do hlavnej skupinovej fázy Ligy majstrov.

Situácia sa znovu opakuje. Prešovčanov pár dní po návrate z Doboja čaká doma (31. 8.-1. 9.) kvalifikácia o skupinovú fázu Ligy majstrov, v ktorej sa v semifinále stretne Tatran s Dinamom Minsk a Besiktas Istanbul s AEK Atény. Víťazi týchto duelov potom zabojujú o jedinú postupovú miestenku.

Práve na TV turnaji šampiónov v Doboji (20.-24.8.) by mali prešovskí hádzanári doladiť formu na prvú vrcholnú súťažnú akciu v začínajúcej sezóne.

V BaH bude hrať Tatran Prešov v skupine B s francúzskym Dunkerque, srbskou Vojvodinou Novi Sad a domácou Slogou Doboj.

V skupine A sú reprezentácie: Bahrajn, Besiktas Istanbul, Pivovarna Laško Celje a Borac Banja Luka.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.