Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešov hral na Považí s nezmluvným brankárom

Debutant. P. Košč má za sebou vydarenú premiéru. (Autor: elev)
Sportnet|Publikované 28. máj 2013 o 22:00

Víťazom základnej časti slovenskej extraligy hádzanárov 2012/2013 sa stal podľa očakávania obhajca majstrovského titulu Tatran Prešov.

Druhé miesto obsadila HC Sporta Hlohovec, tretí skončil HC winLand Michalovce, štvrtý MŠK Považská Bystrica.

POVAŽSKÁ BYSTRICA/PREŠOV. Kvarteto spomínaných tímov je účastníkom premiérového Final Four extraligy, ktoré je na programe 1.-2. júna na pôde víťaza základnej časti súťaže a obhajcu titulu, v prešovskej TATRAN handball aréne.

Osemnásobný slovenský hádzanársky šampión sa s dlhodobou časťou rozlúčil na palubovke Považanov. Tatran Prešov svojho súpera ŠK Považská Bystrica zdolal v jeho nežičlivom prostredí o päť gólov.

Mužstvo trénera Romana Lamača malo pred týmto zápasom viac starostí s vlastnými brankármi, než so súperom.

Zranenia postihli aktuálnu jednotku medzi žrďami zeleno-bielych Svetislava Verkiča i druhého gólmana Tatranu Jakuba Krupu.

Dorastenecký brankár Matej Vernarský chytal v Považskej Bystrici za starší dorast Prešova už od piatka a získal tam s ním Česko – Slovenský pohár.

V sobotu na Považie s extraligovým Tatranom pricestoval na stretnutie posledného kola základnej časti v role brankára vekom dorastenec Peter Košč.

Ako nás informoval organizačný manažér prešovského hádzanárskeho klubu Štefan Tokarčík, mladému gólmanovi stihli vybaviť možnosť štartu v extralige seniorov ako nezmluvnému hráčovi na Slovenskom zväze hádzanej na poslednú chvíľu.

Zaskakovali dorastenci

Po promptnom zareagovaní na vzniknutý brankársky problém v Tatrane ešte väčšie prekvapenie zažili v samotnom stretnutí Považskej Bystrice s Prešovom.

Peter Košč, prvý raz v seniorskom drese extraligového tímu a prvý raz sa od začiatku postavil do brány. Keby len postavil. Odchytal vlastne celý zápas a treba povedať, že vo veľkom štýle.

Mal sedemnásť úspešných zákrokov aj z takzvaných vyložených streleckých pozícií, zneškodnil aj dva pokutové hody. Debut, o akom sa mladému prešovskému brankárovi s nevysokou postavou pred pár dňami ani nesnívalo.

„Ako sa vraví, bol to krst ohňom. Keďže Verkič s Krupom sa zranili, ostalo to na nás mladých. To, že som šiel do brány od začiatku ja, nebolo pre mňa prekvapením. Tréneri ma na to chystali už deň pred cestou na Považie. Pracovali aj na mojej psychike. Som šťastný, že zápas sme vyhrali a darilo sa i mne osobne. Za tým, že sa mi celkom slušne darilo, je však výborná práca v obrane. Pri premiére mi ozaj veľmi pomohli,“ povedal na adresu spoluhráčov extraligový debutant.“

Prvý raz medzi extraligovými žrďami

Peter Košč sa medzi „prešovskými“ žrďami chytil hneď prvým zásahom vo vyloženej šanci Považanov. Potom už pridával ďalšie parádne zákroky.

„Takto to v bráne chodí. Brankári prvými úspešnými zásahmi získavajú väčšiu istotu, sú pokojnejší.“ Prešovský premiant takto veru na Považí pôsobil.

„Pre mňa je v bráne prvoradá maximálna koncentrácia na každú akciu. Jej detailné sledovanie, čítanie hry súpera. Potom je väčší predpoklad úspešnosti zásahov. Navyše, dosť informácií o strelcoch domácich, o spôsobe ich zakončovania, mi poskytli pred zápasom naši tréneri. Určite aj toto sa podpísalo pod môj výkon. Samozrejme, aj bez náležitého športového šťastia, mi extraligová premiéra tak dobre zrejme nevyšla. K tomu správne vyhecovanie na zápas. Ak to všetko do seba patrične zapadne, potom sa výsledok dostaví. Odchytal som prvý raz v živote celý súťažný zápas v extraligovom tíme majstra. Bol to pre mňa zážitok, na ktorý určite nikdy nezabudnem.“


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.