Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Prešov hrá zajtra o postup v Pohári EHF

Lukáš Urban. Zajtra by mohol (na snímke v bielom) byť jedným z debutantov na európskej pohárovej scéne. (Autor: elev)
Sportnet|Publikované 29. nov 2012 o 23:00

Sedem dní strávili hádzanári Tatrana Prešov na cestách za tromi súpermi v troch súťažiach.

Prvý a tretí vysoko vyhrali, v treťom zase osemnásobný slovenský majster dostal nečakane vysoký gólový prídel.

PREŠOV. Prvý zápas tretieho kola Pohára EHF v športovej hale Borik v Banji Luke sa hral v jasnej réžii Tatrana Prešov, ktorý omladený, ale ambiciózny celok RK Borac zdolal jedenásťgólovým rozdielom.

Z Bosny a Hercegoviny zamierila výprava Prešovčanov do metropoly Macedónska. V hale HC Metalurg Skopje ale Slovákom ruže nekvitli. Pre zmenu tentoraz prehral s macedónskym majstrom v zápase SEHA League o rovných jedenásť gólov Tatran.

Do tretice cestou domov si zase prešovskí hádzanári schuti zastrieľali v zápase Tipos extraligy v Modre, kde nad miestnym Slovanom vyhrali rozdielom sedemnástich gólov.

Dať zabudnúť na slabší deň

Nebyť zle odohraného zápasu v macedónskom hlavnom meste, mohla byť bilancia troch zápasov týždňa, počas ktorého autobus Tatrana Prešov najazdil vyše troch tisícok kilometrov, vydarenejšia. Vraví sa, že každé zlo je na niečo dobré, alebo aj to, že i majster tesár sa utne.

Taký herný „prepadák“ v Skopje po takom dobrom výkone, aký predviedli prešovskí hádzanári v zápase Pohára EHF v Banji Luke, je skutočným sklamaním.

Pravdou je, že HC Metalurg s bohatými skúsenosťami z Ligy majstrov má kvalitný hráčsky káder s viacerými zvučnými menami. Predovšetkým brankár Darko Stanič svojimi zákrokmi privádzal fanúšikov Macedóncov do varu.

Lenže aj Tatran Prešov má silné hráčske zázemie, mužstvo sa vie vypnúť k vrcholným výkonom. S RK Borac to dokázalo. V Skopje s dobre dirigovaným HC Metalurg si vybralo svoj slabší deň.

Banja Luka opäť v Prešove

Už zajtra je ale pred slovenským hádzanárskym šampiónom ďalšia výzva. Po úspešnom výsledku v prvom zápase 3. kola Pohára EHF s Boracom Banja Luka by mal zúročiť jedenásťgólový náskok a postúpiť do skupinovej fázy druhej najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže hádzanárov.

Odvetné stretnutie sa hrá v prešovskej Tatran handball aréne zajtra od 18. hodiny. Ako už cestou z Balkánu mienil majiteľ Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar, zajtrajší zápas s Boracom by si mohli fanúšikovia slovenského majstra doslova vychutnať a svojím povzbudzovaním prispieť k očakávanému postupu.

Ak sa dielo vydarí, v skupinovej fáze Pohára EHF sa potom môžu tešiť na mimoriadne atraktívnych súperov. A pri troške prajného žrebu aj na pokračovanie v tejto iste prestížnej súťaži.

V stredajšom zápase v Modre po určitých boľačkách zo zápasu s Metalurgom v Skopje nehrali v drese Tatrana Antl, Petro ani Pejovič. Otázne je, či budú na súboj o postup, rovnako ako so zraneným členkom Kristopans, pripravení nastúpiť.

Na druhej strane, M. Chmeliar v rozhovore pre Korzár uviedol, že šancu v určitých fázach stretnutia s RK Borac by mohli dostať aj mladíci z domácej hádzanárskej liahne. Nuž uvidíme. V každom prípade sa črtá zajtra v THA ďalší interesantný medzinárodný zápas.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.