Prešov doma hostí favorizovaný Svidník

Momentka z Nitry. Prešovčania uspeli, sú nabudení na Svidník.
Momentka z Nitry. Prešovčania uspeli, sú nabudení na Svidník. (Autor: tasr)
Michal Frank|31. okt 2012 o 00:00

Novým ročníkom extraligy prechádzajú zatiaľ prešovskí volejbalisti bez straty kvetinky. Teraz ich však čaká zápas pravdy.

Na domácej palubovke privítajú favorizované družstvo Svidníka.

PREŠOV. Bude to derby ako remeň. V športovej hale Prešovskej univerzity sa v sobotu o 18. hodine stretne domáci tím s celkom Svidníka, ktorý má tie najvyššie ambície.

Tohto rivala nezdolali Prešovčania dva roky, teraz spravia všetko pre to, aby nepriaznivú sériu pretrhli.

„Očakávam veľmi dobrý volejbal. Aj tabuľkové postavenie svedčí o tom, že sa stretnú dve z trojice najlepších družstiev tejto časti tabuľky. Hráči sa navzájom poznajú,“ povedal pred derby prešovský kormidelník Ľuboslav Šalata.

K dispozícii má celý káder, až na smečiara Marcela Luxa, ktorý utrpel minulý týždeň výron členka.

Proti Nitre zodpovedne

Prvý raz v tejto sezóne nebude VK PU Mirad Prešov favoritom. No bez šancí nie je. Očakávať môže podporu domácich fanúšikov a má na čo nadviazať.

V tejto sezóne zatiaľ Šarišania stratili len jeden set. Naposledy sa predstavili v Nitre, ktorá doma nebýva slabým súperom. Tentoraz však Nitranom nedali volejbalisti VK PU šancu a zvíťazili hladko 3:0.

„Nenechali sme nič na náhodu. Pricestovali sme už v piatok, odohrali sme prípravný zápas so Saudskou Arábiou. Na druhý deň sme mali tréning a na zápas sme sa dobre pripravili. Hráči podali zodpovedný kolektívny výkon, mali sme lepší servis a súpera sme prevýšili aj v kľúčových ukazovateľoch, v útoku a na blokoch,“ ocenil výkon svojich zverencov v Nitre tréner VK PU Mirad Prešov.

Doma v sobotu to však bude predsa len iná káva. Legend Watches Slávia Svidník naposledy zdolal Myjavu, a tak sa v tomto súboji bude hrať aj o to, kto sa usadí bez prehry na čele tabuľky.

Nachádzate sa tu: