Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Prešov dočasne opúšťajú aj Petro s Radčenkom

Alexander Radčenko. (Autor: viza)
SITA|Publikované 21. jan 2016 o 16:58

Skúsené duo pôjde zachraňovať Eger v najvyššej maďarskej súťaži.

PREŠOV. Po kanonierovi Oliverovi Rábekovi opúšťajú hádzanársky Tatran Prešov aj ďalší dvaja skúsení hráči.

V druhej polovici sezóny 2015/2016 si dres úradujúceho slovenského majstra už neoblečú skúsený tvorca hry Alexander Radčenko a pivot Andrej Petro. Obaja zamieria do Maďarska, kde budú hrať za prvoligový Eger SBS Eszterházy.

Takisto ako v prípade Rábeka a katarského Al Rayyan (odlieta tam v piatok) nejde o prestup, ale len o zapožičanie.

"Radčenko a Petro budú do konca sezóny hosťovať v maďarskom Egeri, ktorému majú pomôcť v boji o záchranu v tamojšej najvyššej súťaži," prezradil generálny manažér Tatrana Branko Benko.

Eger figuruje v aktuálnej tabuľke súťaže NB I na predposlednom 12. mieste, keď v doterajších 18 stretnutiach nazbieral 9 bodov (bilancia 4 - 1 - 13). Pred posledným má náskok jedného bodu a na jedenásty PLER Budapešť dvojbodové manko.

Profily hráčov

Pre Petra to nebude prvá skúsenosť s maďarskou hádzanou. Šaliansky rodák hrával v rokoch 2009 - 2011 v tíme Kecskeméti KSE, odkiaľ zamierili do nemeckého druholigového DHC Rheinland Dormagen a následne do Tatrana Prešov.

Od budúceho týždňa 30-ročný pivot pred Kecskemétom pôsobil vo švajčiarskom Kadetten Schaffhausen Handball a predtým si obliekal dres francúzskeho US Ivry.

Na Slovensku vstúpil na ligovú scénu ako hráč ŠKP Bratislava. Už dlhší čas patrí k stabilným členom reprezentácie SR, s ktorou si zahral na MS i ME.

Radčenko je rodák z ruského Krasnodaru s českým občianstvom. Štyridsaťdvaročná stredná spojka má za sebou angažmány v ruskom Rostove, českej Karvinej, Conversane a Casarane v Taliansku a nemeckom Melsungene.

Súvisiace články