Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Prešov do Moskvy definitívne nepoletí

Miloslav Chmeliar. Majiteľ Tatrana sa nazdáva, že Štochl má zrejme iné ambície, než chytať za Prešov. (Autor: jale)
Sportnet|Publikované 16. júl 2013 o 22:00

Mužstvo deväťnásobného slovenského hádzanárskeho šampióna sa pokojne venuje domácemu prípravnému bloku.

Zato na manažérskom poli v Tatrane Prešov je čulejšie. Cchystajú sa na novú sezónu, ktorú prešovskí hádzanári odohrajú tradične na viacerých frontoch.

PREŠOV. Prioritou Prešovčanov hneď v úvode rozbiehajúceho sa ročníka je domáci kvalifikačný turnaj o postup do hlavnej skupinovej fázy Ligy majstrov (31. 8. - 1. 9. 2013).

Tatran tesne pred ním čaká domáca predohrávka slovenskej extraligy s ŠKP Bratislava. Zakrátko nato prídu na rad zápasy nadnárodnej SEHA Gazprom – South Stream League, v ktorej Tatran štartuje v bieloruskom Meškove i stretnutia o Slovenský pohár.

Domáci prípravný blok Tatrana Prešov skončí zajtrajším predpoludňajším tréningom. K večeru už zamieri výprava prešovských hádzanárov na sústredenie do Chorvátska.

V rámci prípravného obdobia mali Prešovčania aj pozvanie na turnaj do Moskvy, ktorého usporiadateľom mal byť klub ruského šampióna Čechovski medvedi.

Mal byť, ale dnes už je isté, že nebude. A pritom, ako sme už v Korzári písali, organizátori turnaja žiadali Prešovčanov o presný menoslov hráčov a funkcionárov, ktorí do Moskvy priletia.

Po pár dňoch ale Tatran Prešov dostal ospravedlnenie predstaviteľov Čechovských medveďov, ktorí s ľútosťou oznámili, že klubu naozaj hrozí bankrot a preto turnaj rušia.

Padli v podstate zo dňa na deň

„Problém Čechovských medveďov spočíva v tom, že tento klub financovala 'gubernia', teda niečo ako u nás samosprávny kraj. Nuž a jeho predstavitelia sa zo dňa na deň rozhodli prestať s podporou hádzanárov. Nebolo to tam vraj dopredu plánované. Inde odíde sponzor, no klub pokračuje v činnosti. Ruský šampión ale padol ozaj zo dňa na deň. Jeden týždeň nás Rusi žiadali o menný zoznam, o ďalší zase sa nám ospravedlňovali, s veľkým poľutovaním už len konštatovali, že pre finančné problémy turnaj neusporiadajú a ak nám tým narobili starosti, tak sa nám ešte raz veľmi ospravedlňujú,“ definitívne potvrdil fakt, že slovenský hádzanársky šampión na pôdu ostatného ruského majstra nepocestuje, majiteľ prešovského klubu Miloslav Chmeliar.

S touto skutočnosťou súvisia svojím spôsobom aj zákulisné reči, ktoré v prípade bankrotu Čechovských medveďov otvárali možnosť prípadného príchodu slovenského reprezentačného brankára R. Štochla do prešovského Tatrana.

„Pravdou je, že niečo pred vyše dvomi týždňami som sa so Štochlom v Prešove stretol. Vtedy mi vravel, že na 9. júla má rezervovanú letenku do Moskvy a tvrdil, že o problémoch klubu oficiálne informácie nemá. Smerodajné preňho bolo, čo mu povie jeho zamestnávateľ, s ktorým nie tak dávno predĺžil kontrakt o ďalší rok. Pravdou tiež je, že Štochl mi vravel, v prípade, ak sa reči okolo bankrotu či katastrofický scenár potvrdia, tak sa mi ozve. Podľa mojich informácií sa Štochl vrátil domov na Slovensko. Údajne trénuje s Košicami. Mne sa však od nášho ostatného stretnutia neozval. Je to stále vynikajúci brankár. Zrejme má stále vyššie ambície, než chytať v Prešove,“ mienil M. Chmeliar.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.