Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Prešov dnes s Hlohovcom, potom s Plzňou a Gudme

Sportnet|Publikované 5. nov 2007 o 23:00

Voľnejšie dni v Tatran handball aréne pominuli. Dva týždne počas asociačnej pauzy v slovenskej i českej extralige ubehli ako voda. Uplynulý víkend už

slovenský majster úspešne bojoval na dvoch frontoch. Zdolal pražských vojakov i bratislavských policajtov. Tento týždeň majú hádzanári Tatrana Prešov nabitý dokonca tromi stretnutiami.

PREŠOV. Rozdelený Prešov s jednou časťou tímu, vedenou trénerom Martinom Liptákom, vo výbornom zápase zdolal Duklu Praha 40:37. S druhou odcestoval do Bratislavy asistent hlavného kouča Milan Foľta. Tatran vyhral nad ŠKP Bratislava 29:27 a upevnil si suverénne postavenie na čele slovenskej extraligy. V českej po uplynulom kole na špici tabuľky lepším skóre Prešov vystriedala Karviná.

Za týždeň tri zápasy

Už dnes (18. hod) odohrá Tatran Prešov na domácej palubovke predohrávané stretnutie jedenásteho kola slovenskej extraligy s Hlohovcom. Na druhý deň v skorých ranných hodinách odcestujú prešovskí hádzanári do Česka. Podvečer bude ich súperom v deviatom kole tamojšej extraligy Lokomotiva Plzeň. Mužstvo, ktoré na jeho pôde v doterajšom priebehu súťaže dokázala zdolať len Karviná. Nuž a v sobotu (17.30 hod) bude THA opäť praskať vo švíkoch. V štvrtom kole skupiny D hádzanárskej Ligy majstrov príde do Prešova dánsky GOG Svendborg TGI Gudme.

Tréner si váži obe výhry

V prešovských hádzanárskych kruhoch však pred nabitým týždňom rezonoval súboj Tatrana s Duklou. "Aj ja mám z tohto zápasu dobrý pocit," vrátil sa k nemu M. Lipták. "Súčasná hádzaná sa hrá práve takto. Veľa sa síce nebránilo, ale tempo bolo úchvatné. Hráči behali hore dole ako šialení. Trochu však svojim zverencom zazlievam, že pri vedení o osem gólov šesť minút pred koncom stále chceli zakončovať desaťsekundové útoky a búšili do súpera. Až som sám zastavil jeden útok. Zápas sme odohrali so siedmimi hráčmi (Huňady hral len na začiatku, Dudáš na lavičke sedel s výronom členka). Bolo vidno, že ku koncu sily dochádzajú. Nuž a pri unáhlenej snahe dať štyridsiaty gól sme dovolili Dukle skóre skorigovať. Túto výhru i vysoko vážim. Rovnako ako tú, o ktorú sa zaslúžila druhá naša partia v Bratislave."

Idú do Česka, myslia na Dánov

Na zápasy s Hlohovcom a v Plzni sa už Prešovčania deliť nebudú. "Zase sme kompletní. Dnešný duel s Hlohovcom by sme mali zvládnuť bez väčších problémov," mieni tréner prešovských hádzanárov. "Ťažšie to budeme mať v Plzni. Do dejiska vyrážame o štvrtej ráno. Podvečer nás čaká nepríjemný súper so skúsenými hádzanármi vo svojich radoch. Plzenčanov zdolala Karviná, samozrejme, pokúsime sa o to aj my. Pravdou ale je, že všetko v tomto týždni smeruje k sobote. K zápasu Ligy majstrov s Gudme. Výsledok z Bregenzu, ktorý Dánov doma zdolal, nám nezahral do kariet. Keď chcem ísť zo skupiny ďalej, musíme s tým v domácom zápase niečo urobiť. Dúfam, že sa dá do poriadku Dudáš. Klobúk dole pred T. Mažárom, ktorý odohral zápas s Duklou s boľavým kolenom. K dispozícii je už Tumidalský. Urobím všetko preto, aby sme nejaké sily s Hlohovcom dnes ušetrili, zabrali v Plzni a potom sa dobre pripravili na Gudme."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.