Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešov dnes hostí baníkov z Karvinej

Sportnet|Publikované 23. jan 2009 o 23:00

Slovenská hádzaná je v kurze. Reprezentačný tím spravil dieru do sveta. Premiant na prebiehajúcom svetovom šampionáte senzačne postúpil do

štvrťfinále. Bol pritom aj jeden hráč Tatrana Prešov Radovan Pekár.

PREŠOV. Tréner slovenského majstra a obhajcu prvenstva v českej Zubr extralige tým ale dvakrát nadšený nie je. Jeden z najužitočnejších hráčov a popredných strelcov Tatrana Prešov bude v dnešnom zápase českej extraligy s Karvinou v THA od 18.h), potom aj v ďalšom veľmi dôležitom zápase v Prahe s Duklou chýbať.

Ostrý štart

Kým v slovenskej extralige je v súvislosti s majstrovstvami sveta, pochopiteľne, prestávka, Zubr extraliga pokračuje. Nuž a aj v nej nechce slovenský zástupca z pozícií ustúpiť. Prešovčania do konca sezóny odohrajú ešte takmer dve desiatky zápasov. Zvlášť dôležité ich čakajú už v najbližších dňoch. "Dnes hráme v Tatran handball aréne s Karvinou, najbližšiu stredu potom s Duklou Praha na jej ihrisku. Ťažké zápasy. Z Prahy ideme hrať do Třeboně, nuž a v nedeľu predpoludním sa predstavíme V Bystřici pod Hostýnem. Takže znovu vhupneme do nabitého zápasového programu. Za osem dní štyri majstrovské zápasy. Ako by povedal východniar, "šaľeny tydzeň"," írečito nadhodil tréner Tatrana Prešov Rastislav Trtík a dodal. "Bude to teda veľmi náročný a tvrdý štart do ďalšej časti sezóny."

Po baníkoch pražskí vojaci

Najdôležitejší je ale vždy ten najbližší zápas. Ten čaká slovenského majstra dnes podvečer. Do Tatran handball arény zavíta český hádzanársky šampión HC Baník OKD Karviná. Mimochodom, pri zisku ostatného, desiateho majstrovského titulu baníkov, bol aj súčasný tréner Tatrana R. Trtík. "Je to tak. Mal som to šťastie. Aj preto o tomto tíme niečo viem," priznal kormidelník zeleno bielych. "Pred čosi vyše pol rokom mal rad dravých, dobre disponovaných hráčov. Skúsených i mladých, talentovaných. Aj v súčasnosti takáto "zmes" hádzanárov, agresívnych technicky vyspelých, je pre každého súpera nebezpečná. Za určitých okolností dokáže tento tím hocikoho v tejto súťaži prekvapiť. Nás z toho nevynímajúc. Tento fakt si musíme uvedomiť, byť ostražití a nič dnes nepodceniť. Nakoniec, k tomu smeruje aj psychická príprava. Baník má trend chodiť do rýchlych protiútokov, vychádza z variabilnej obrany. Na to majú naši hostia vhodné hráčske typy. Behavé, pohyblivé. To všetko si teda musíme postrážiť."

T. Mažár s úľavami

Tatran Prešov nastúpi dnes od 18.hodiny proti HC Baník OKD Karviná bez reprezentanta R. Pekára. Aj bez rekonvalescenta M. Mokriša. S určitými úľavami trénoval v predchádzajúcich dňoch pivot Tomáš Mažár. "Počas troch týždňov prípravy na pokračovanie sezóny sa nejaké tie boľačky vyskytli. Hádzanári s však tvrdí chlapi. Z tých menších sa dokážu rýchlo vystrábiť. Vážnejšie zranenie trápi Tomáša Mažára. Stále nie je stopercentne fit. S určitými úľavami však už trénuje. O jeho štarte v dnešnom zápase sa rozhodne až pred samotným nástupom. Iné problémy, ktoré by jednoznačne vylučovali nomináciu na súboj s Karvinou, naštastie v mužstve nemáme," konštatoval Rastislav Trtík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.