Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Prešov chce udržať vedenie v SEHA lige aj v Záhrebe

Andrej Petro. Vyhlásili ho za najlepšieho pivota nadnárodnej ligy. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 14. okt 2013 o 22:00

Neľahká úloha stojí pred zverencami trénera prešovských hádzanárov Petra Hatalčíka.

Slovenský hádzanársky majster je aktuálny lídrom SEHA Gazprom South Stream Legue. Po nedeľňajšej extraligovej predohrávke v Modre je výprava Tatrana Prešov už v Chorvátsku. V Záhrebe sa pokúsia prešovskí hádzanári obhájiť pozíciu na špici tabuľky nadnárodnej ligy.

PREŠOV. Hráčom a trénerovi mužstva deväťnásobného majstra sa dostalo pocty. Vedenie SEHA League zaradilo do najlepšej sedmičky za mesiac september dvoch hráčov Tatrana Prešov. Pivota Andreja Petra a krídelníka Tomáša Urbana. Za najlepšieho trénera uplynulého mesiaca určili prešovského Petra Hatalčíka.

Aj s takouto vizitkou momentálne tróni Tatran Prešov stále viac uznávanej nadnárodnej ligy. S ňou vycestoval aj za najbližším súperom v SEHA lige Croatiou Osiguranje Záhreb.

V kádri slovenského majstra pred dnešným súbojom s mnohonásobným chorvátskym šampiónom je aj najlepší pivot tejto súťaže v minulom mesiaci.

„Aj mňa zvesť o zaradení do sedmičky najlepších septembrových hráčov milo prekvapila i potešila,“ priznal A. Petro.

„Na druhej strane musím povedať, že je to výsledkom práce celého nášho tímu. Takže veľká vďaka patrí hlavne mužstvu. Nadnárodná liga sa však len rozbieha, preto z ocenení iste nelietame v oblakoch. Väčšiu váhu to bude dozaista mať až na konci sezóny, kedy sa výsledky ankety za jednotlivé obdobia zhrnú. Pravdou ale je, že Tatranu sa darilo. Vyhrali sme v Breste, nad Vardarom v Skopje, doma vyhrávame presvedčivo. Ak sa darí tímu, vynikajú jednotlivci, čo platí i opačne. Dokopy je z toho potom takýto rezultát.“

Chorvátsky majster, už iná káva

Až na nevydarený zápas v Osijeku s chorvátskym vicemajstrom Nexe Našice, Tatran Prešov hral doteraz v zjavnej pohode.

„Vyhrali sme spomenuté dôležité zápasy, čo mužstvu zdvihlo sebavedomie. V podstate v pohode hráme aj v slovenskej extralige. Pokračovať v tomto trende chceme v nadnárodnej lige a počkáme si, akého súpera nám prisúdi žreb v treťom kole Pohára EHF.“

V ostatnom zápase SEHA GSS ligy Tatran zvíťazil nad Boracom Banja Luka 41:21. Dnes hrá Prešov s Croatiou Záhreb, mužstvom, ktoré doma zdolalo Borac ešte výraznejšie, 44:20.

„O RK Borac sa vedelo, že na začiatku sezóny ho ťažili ekonomické problémy. Navyše, chýbali mu viacerí skúsení hráči. Klub sa ale, zdá sa, normalizuje. To, že sme nad ním vyhrali o dvadsať gólov len podčiarkuje predošlé slová o našej súčasnej hernej pohode. Zápas s Croatiou, to už bude celkom iná káva,“ mienil A. Petro.

„Zase si vyžiada maximálnu koncentráciu na každú akciu. Ak chceme uspieť, čo chceme, musíme podať aspoň taký výkon, ak nie lepší, akým sme zdolali Vardar. Osobne som presvedčený, že ak v Záhrebe dokážeme hrať to čo vieme, tak ako to máme natrénované, domov sa v takom prípade určite naprázdno vracať nebudeme.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.