Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešov chce pokračovať v úspešnej sérii aj s Novým Sadom

Bruno Butorac (vpravo) je v hľadáčiku francúzskeho Tremblay. (Autor: TASR)
Ján Leško|Publikované 7. dec 2018 o 23:00

Tréner Goluža: Vojvodinu rešpektujeme, ale sústredíme sa na seba.

PREŠOV. V poslednom týždni minulého mesiaca odohral Tatran Prešov štyri súťažné stretnutia.

Len o zápas menej bude mať po nedeli v tomto kalendárnom týždni.

Po Vojvodine v SEHA lige s Vardarom

Slovenský hádzanársky majster nadviazal na bilanciu štyroch novembrových výhier v rade aj v tomto mesiaci.

Hneď skraja vyhral v SEHA Gazprom lige rozdielom šiestich gólov nad Steauou Bukurešť.

O dva dni s mladšou zostavou v Modre vyhral Prešov v extralige presvedčivo 31:21. Z tradičného kádra Tatrana nastúpili brankár Mario Cvitkovič, ale aj v zostave trénera Slavka Golužu v ostatnom čase hrajúci prevažne v obrane Michal Kasal, s ôsmimi gólmi najlepší strelec duelu.

Tretí zápas v tomto týždni odohrá Tatran rámci nadnárodnej SEHA Gazprom ligy v sobotu od 18. hodiny v TATRAN handball arene proti srbskému šampiónovi RK Vojvodina Nový Sad.

Slovenský majster je v aktuálnej tabuľke tejto súťaže tretí, tri body za Vardarom Skopje a PPD Záhreb, ktorí ale majú o jeden odohraný zápas viac. Vojvodina Nový Sad figuruje na priebežnom siedmom mieste.

„Vojvodinu rešpektujeme, avšak v prvom rade sa sústredíme na seba,“ podčiarkol tréner Prešova Slavko Goluža.

Načrtol aj niečo zo svojich predzápasových zámerov.

„Keďže budeme hrať v domácom prostredí, skúsim dať viac priestoru aj hráčom, ktorí sa postupne dostávajú do formy po predošlých zraneniach. To ale vôbec neznamená, žeby sme si Vojvodinu dovolili v niečom podceniť. V Novom Sade sme vyhrali o desať gólov, tento rezultát nás ale nesmie v žiadnom prípade ukolísať. Naopak, od mužstva očakávam maximálne koncentrovaný a nanajvýš zodpovedný výkon. Po stretnutí so srbským majstrom nás čaká stredajší zápas v Macedónsku s Vardarom Skopje, na ktorý hodláme byť tiež maximálne dobre pripravení.“

Butorac už päťdesiatgólový

Momentálne s rovnými päťdesiatimi gólmi najúspešnejší strelec Tatrana v zápasoch nadnárodnej ligy, Bruno Butorac na margo zápasu s Vojvodinou Nový Sad tvrdil:

„Vojvodina hrá dobrú hádzanú. Má veľmi dobre hrajúce krídla a vyznačuje sa tvrdou hrou v obrane. Káder tohto súpera tvoria zväčša mladí hádzanári, no sú v ňom aj skúsení hráči s medzinárodnými skúsenosťami. Uvedomujeme si, že naše mužstvo čaká ďalší náročný súboj o dôležité body, ktorý ale ideme s jednoznačným cieľom, vyhrať ho.“

Francúzsky spoluhráč chorvátskeho kanoniera v prešovských službách Titouan Afanou Gatine sa pridal názorom:

„Štyri predošlé zápasy sme vyhrali, čo samozrejme teší. Zároveň je to výzva vo vydarenej sérii pokračovať. Vojvodina hrá zrejme v dobrej forme, keďže v ostatnom čase vyhrala V Ljubuškách nad Izvidačom a doma nad Metalurgom, či remizovala so Železničarom Niš. My však hráme na vlastnom ihrisku a pred výborným prešovským publikom hodláme uspieť aj v stretnutí s týmto súperom.“

V nedeľu slovenská extraliga

Stretnutie SEHA Gazprom ligy Tatran Prešov - Nový Sad začne v THA v sobotu o 18. hodine.

V nedeľu o 16. hodine nastúpia Šarišania v domácom prostredí na zápas Slovnaft Handball Extraligy proti Strojáru Malacky.

Autor: Ján Leško

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.