Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Prešov čaká ďalší existenčný zápas v Žiline

Roman Gergel. Ešte nevie, či v Žiline nastúpi. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 20. máj 2013 o 22:00

Berúc do úvahy výsledky rivalov mohli byť futbalisti Tatrana Prešov v prípade víťazstva nad MFK Košice bližšie k záchrane.

Berúc do úvahy ostatné výsledky rivalov v boji o záchranu – Trnavy a Banskej Bystrice – mohli byť futbalisti Tatrana Prešov v prípade víťazstva nad MFK Košice bližšie k záchrane v Corgoň lige. Po remíze sa však už naozaj nebezpečne namočili.

PREŠOV. Je na počudovanie, ako úzkostlivo sa zelenobieli držali zaužívanej schémy v derby so susedmi.

Tatran od svojho návratu do najvyššej súťaže pred piatimi rokmi ani v siedmom vzájomnom domácom zápase nepokoril Košice.

Na svete je hrozivé číslo – už celkovo 11 duelov bez víťazstva nad MFK. Už v ôsmom derby v jednom rade nedal tomuto súperovi ani gól. Prerátané na minúty to znamená cifru 750.

Tréner Prešova Jozef Bubenko podotkol, že iba bojovnosť na úspech nestačí, pokiaľ chýba ochota vziať zodpovednosť na svoje plecia a schopnosť strieľať góly.

Kouč vypichol aj to, že poslednú polhodinu zverenci narážali na problém kondície a to sa premietalo do bezzubej a chaotickej ofenzívy.

Kapitán Peter Petráš: „Stále hráme dôležité súboje. Len si neviem vysvetliť, prečo všetkých postavíme na nohy a my naďalej kľačíme.“

On aj ostatní zdieľajú názor, že zajtra treba v Žiline nastúpiť s čistými hlavami a s obrovskou vervou.

„Treba sa z rozčarovania vyspať a sústrediť sa na zvyšné duely. Ešte stále je to však hrateľné,“ naznačil po zápase Roman Gergel.

Ojedinelé výstrely do tmy

Práve tento stredopoliar vedno s Jakovlevom najviac zamestnali brankára MFK. Boli to však len výstrely do tmy, ojedinelé trosky slabej útočnej odvahy hostiteľov.

Po zmene strán aktivita Tatrana trvala ako-tak po šestnástku, potom nastúpili rozpaky, chaos, neistota, bezradnosť. Čo viac si mohli Košičania želať.

„Ešte dobre, že nás Diviš podržal pri tutovke súpera a neinkasovali sme,“ poznamenal R. Gergel.

Kto čakal, že Prešov vybehne na pľac maximálne nabudený a bude chcieť rivala roztrhať v zuboch, prerátal sa. Bolo to skôr opatrnícke.

„Nechceli sme urobiť chybu a celkovo sme toho ukázali málo. Tak sa nedá vyhrávať. Už by bolo načase poučiť sa z toho a pridať o sto percent,“ konštatoval Gergel.

„Nehrali sme dobre ako tím, bez ohľadu na formáciu a nedali sme ani gól. Chápem, že diváci pískajú, sú sklamaní. Keby sme vyhrali, hodnotilo by sa to inak. Fanúšik má však právo na svoj názor, zaplatil si vstupné.“

Veľkým nedostatkom domácich bol aj stereotyp v prehustenom území. Namiesto prihrávok na nohu a rozťahovačiek do strán lietali vysoké lopty do šestnástky a pred ňu, ktoré ale nebezpečenstvo neznamenali. „Kombinácie nám nešli, herne sme sa hľadali.“

Možno brejkovú taktiku Košičanov by mohli okopírovať Prešovčania pod Dubňom. V predošlom vzájomnom zápase Gergel proti tímu, z ktorého prišiel na polročné hosťovanie, nehral (taká bola dohoda klubov) a nevie, či bude môcť nastúpiť aj tentoraz.

„Verím, že odvedieme bezo zvyšku všetko, čo v nás je a nepôjdeme sa tam len pošpacírovať. Výraznejšiu motiváciu máme predsa my,“ vyjadril sa Roman Gergel, podľa ktorého aktuálnou slabinou u súpera je brankársky post vzhľadom na absenciu jednotky aj dvojky. „Lenže musíme strieľať, inak gól nepadne.“


Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.