Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešov bude v semifinále súperiť s Komárnom

Smečuje Michal Rajduga. Prešov vo štvrťfinále hladko zdolal Trenčín. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 28. mar 2016 o 22:00

Extraliga volejbalistov už pozná semifinálové dvojice play-off.

Extraliga volejbalistov už pozná semifinálové dvo-jice play-off. O postup do finále najvyššej súťaže budú bojovať VK Mirad PU Prešov – Komárno a Nitra – Košice.

PREŠOV. Prešovčania vyhrali v štvrťfinálovej sérii nad COP Trenčín 2:0 na zápasy. Doma zdolali mladíkov z Trenčína 3:0 (18, 18, 21) a v Trenčíne takisto vyhrali 3:0 (21, 14, 15).

„Splnili sme úlohu favorita tejto štvrťfinálovej série, vedeli sme, proti komu budeme hrať,“ poznamenal tréner prešovských extraligistov Ľuboslav Šalata.

„Hráči Trenčína majú svoj mládežnícky elán a solídny hráčsky potenciál do budúcna, vzhľadom na skúsenosti našich hráčov sme vedeli, že sme lepší tím a túto sériu máme zvládnuť v dvoch súťažných zápasoch. Strata nejakého setu by bola pre nás svojím spôsobom neprijateľná.“

Jednu zo semifinálových dvojíc vytvoria vlaňajší finalisti najvyššej súťaže. „V semifinále nás čaká atraktívny súper. Komárno síce čiastočne obmenilo káder, stále má však vysokú hráčsku kvalitu,“ zdôraznil Ľ. Šalata.

„Na tieto súboje sa budeme dôkladne pripravovať. Sme si vedomí našej sily a toho, čo na hráčov Komárna platí. Sú vysokí a dobre blokujú. My sa budeme usilovať presadiť sa našimi silnými zbraňami, ktoré nám fungovali aj v doterajších zápasoch s týmto súperom – dobrý servis, spoľahlivý útok, lepšia obrana v poli a organizácia hry.“

Semifinálová séria play-off sa začne v stredu 6. apríla, hrá sa na tri víťazstvá. Súboj VK Mirad PU Prešov – Spartak VKP Komárno sa začne o 17. hodine. Druhý zápas je na programe v sobotu 9. apríla v Komárne, tretí v Prešove 13. apríla, prípadný štvrtý v Komárne 16. apríla a piaty v Prešove 20. apríla.

Play-off, štvrťfinále

2. zápas: Trenčín – Prešov 0:3 (-21, -14, -15)

Zápas trval 61 minút, rozhodovali Čuntala a Malík.

Prešov: Halaj 3, Sopko 8, Macko 12, Rajduga 10, Drobňák 12, Červeň 3 (Peleščák 1, Lux, Mikovčík 3, Pavlinský, Digaňa 2, Lampart).

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 12/2016, v predaji od 29. 3. do 4. 4.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.