Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Prešov bude v SEHA lige definitívne piaty

Radovan Pekár je spokojný. Pri nedávnom preberaní pohárovej trofeje. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 29. feb 2016 o 23:00

Remízou v Novom Sade prešovskí hádzanári definitívne potvrdili piate miesto v nadnárodnej súťaži.

TOPOĽČANY/NOVÝ SAD. Pre Tatran Prešov, hrajúci pekných pár rokov vo viacerých domácich i medzinárodných súťažiach, nič mimoriadne, ak za tri dni odohrá dva zápasy. Naostatok prešovskí hádzanári síce na výjazde stopercentne nebodovali, avšak to podstatné docielili.

V predohrávanom stretnutí druhého kola nadstavbovej časti slovenskej extraligy Tatran Prešov vyhral najtesnejším rozdielom na palubovke HK Agro Topoľčany.

Obhajca titulu ťahal väčšinu tohto duelu za kratší koniec. Šesť minút po prestávke prehrávali hostia z Prešova o šesť gólov (13:19). Záver stretnutia však patril už im. Za stavu 29:29 strelil dva góly Furlan, pričom domáci Macovchin na samom konci už iba stanovil konečný rezultát na 30:31.

V SEHA lige iba remíza

O dva dni neskôr v predposlednom zápase nadnárodnej SEHA Gazprom ligy po góle Kopča viedol Tatran v Srbsku nad Vojvodinou Nový Sad tri minúty pred koncom 26:24. Nakoniec bola z toho „iba“ remíza.

Arsenič vyrovnal na 26:26 súčasne s klaksónom. Aj bod ale stačil slovenskému šampiónovi na poistenie konečnej piatej priečky v tabuľke nadnárodnej ligy.

Posledný zápas SEHA Gazprom ligy 2015/2016 odohrá Tatran Prešov doma 12. marca s lídrom súťaže, maďarským MKB Veszprém.

Vyrovnávajúci gól súčasne s klaksónom

V oboch prípadoch rozhodovali teda koncovky zápasov. Tréner Tatrana Prešov Rastislav Trtík sa musel zaobísť okrem ešte zranených spojok Pogányho a Ivkoviča, aj bez nemocného Rábeka. Herne i strelecky sa darilo najmä krídelníkovi Čípovi a strednej spojke Furlanovi.

„Každý zápas, najmä pohľadom v akom stave sa naše mužstvo, ktoré zranenia a choroby akosi stále neobchádzajú, je rovnako dôležitý. Avšak, v zápase SEHA Gazprom ligy nám išlo o viac. Chceli sme potvrdiť piate miesto v tabuľke, keďže zostáva nám už odohrať len jediný zápas, ale práve s najväčším ašpirantom na celkové prvenstvo, Veszpémom. Úlohu sme splnili, takže môžeme byť s dosiahnutým spokojní,“ povedal po zápase v Novom Sade kapitán prešovského tímu Radovan Pekár.

„Mužstvo naberá novú fazónu, pribudli mladí chlapci, hráme viac dynamicky. Aj takými zápasmi aké sme odohrali v Topoľčanoch a v Novom Sade mužstvo rastie. Evidentná je už aj väčšia herná pohoda. V obrane i v útoku. Výsledky sme nedosiahli zvlášť výrazné. Ako už ale bolo povedané, svoje sme docielili. V extralige sme dlho prehrávali, no dokázali to napokon otočiť. To svedčí aj o určitej vnútornej sile tejto hráčskej partie.“ povedal kapitán tímu, ktorý nedávno dvihol nad hlavu Slovenský pohár.

Berú aj bod

Pokračoval v hodnotení: „V nadnárodnej súťaži sme to mali pred koncom zase sľubne našliapnuté. Nakoniec ale o výhru prišli po poslednej akcii súpera. Musím priznať, že v samom závere sme to nezahrali dobre takticky. Nedokázali odhadnúť ako domáci hodlajú zakončiť svoj posledný útok v zápase. Podľa mňa, mali sme akciu Vojvodiny lepšie prečítať. Pritom v prvom polčase sme to dokázali. V obrane hrali celkom dobre, v útoku efektívne. V druhom sme už domácim, dovolili omnoho viac. Inkasovali sme zopár ľahkých gólov a už sa nedokázali správne uchytiť. Napríklad, odrazené lopty získavali domáci. Naše reakcie boli pomalšie, čo si neviem vysvetliť. Mišo Kopčo schytal dve vylúčenia, a tak si už v obrane musel dávať veľký pozor. Takže i takéto veci zapríčinili to, že sme o náskok prišli. V konečnom dôsledku môžeme byť radi, že sme potrebný bod uhrali.“

Najbližšie hrá Tatran Prešov tretie kolo nadstavbovej časti extraligy 5. marca v Hlohovci, v SEHA lige nastúpi 12. marca o 18. hodine doma proti MKB Veszprém.

Fakty

Extraliga, druhé kolo nadstavbovej časti

HK Agro Topoľčany – Tatran Prešov 30:31 (16:13)
Zostava a góly Prešova: Čupryna, Vernarský – Kopčo 1, Hrstka 5, Wilga, Krok, Sadovyi 5, Ľ. Šárpataky, L. Urban 3, Furlan 8, Pekár, Číp 9, Peskov, Tribus.

SEHA Gazprom liga, 18. kolo

Vojvodina Nový Sad – Tatran Prešov 26:26 (12:17)
Zostava a góly Prešova: Čupryna, Vernarský – Kopčo 1, Hrstka 3, Wilga, Krok 3, Sadovyi 6, Ľ. Šárpataky, L. Urban 3, Furlan 4, Pekár, Číp 6, Peskov, Tribus.

leš

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 8/2016, v predaji od 1. 3. do 7. 3.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.