Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Prešov bez Kukučku a vylúčených Tumidalského i Pekára uhral v LM prijateľný výsledok

Sportnet|Publikované 7. nov 2004 o 23:00

Haderslev Predposledný zápas skupiny H hádzanárskej Ligy majstrov odohral slovenský majster v dánskom meste Haderslev, pretože športový stánok

súpera Prešovčanov SG Flensburg Handewit cez víkend prenajali vystavovateľom erotického veľtrhu… V prvom zápase skupiny v prešovskej Tatran handball aréne 9.októbra sa Tatran Prešov postaral senzáciu prvého kola. Na vlastnej palubovke uhral s velikánskym favoritom nečakanú remízu 24:24. Ďalší "zázrak" v odvete sa už nekonal. Flensburg na dánskej pôde, v meste Haderslev asi 40 kilometrov od nemeckých hraníc vyhral o osem gólov, avšak prešovskí hádzanári si tým určite hanbu nespravili.

"Trojtisícové hľadisko v Hadersleve zaplnili diváci asi dvoch tretín. Kulisa zápasu bola veľmi dobrá, mužstvá ho odohrali vo vysokom tempe," ozval sa nám ani nie polhodinu po stretnutí s Nemcami v Dánsku majiteľ prešovského hádzanárskeho klubu Miloslav Chmeliar. "Mali sme však aj smolu. V 20.minúte súboja sa nám zranil na strednej spojke hrajúci Kukučka (na snímke uprostred). Pre ťažký výron členku už potom do hry vôbec nezasiahol. Tesne po jeho odchode z palubovky dostal červenú kartu Tumidalský a v 35.minúte šiel predčasne pod sprchy aj Pekár. Tri piliere teda odstúpili nedobrovoľne a to sa pochopiteľne prejavilo na vývoji skóre. Flensburg nám v jednom úseku prvého polčasu ušiel na rozdiel desiatich gólov. Ku koncu polčasu sme ho zredukovali na päť, no nakoniec šli do polčasovej kabíny so sedemgólovým mankom. V druhom polčase domáci tento náskok kontrolovali. Tréner J. Žuravľov poslal na ihrisko všetkých hráčov, ktorých mal k dispozícii. Aj keď sme prehrali o osem, rozhodne sme hanbu sebe ani slovenskej hádzanej nespravili. O to nám hlavne išlo." Čo sa týka Kukučkovho zranenia, vyzerá naozaj tak vážne, žeby nemohol v najbližších zápasoch hrať? Tatran už v stredu predohráva dvanáste interligové kolo v Zubří a v nedeľu predpoludním ho čaká kľúčový zápas o postup zo skupiny do osemfinále Ligy majstrov v Karvinej. "Je tesne po zápase a ešte som sa k lekárom ani k nemu nedostal. Signály z našej lavičky ale neveštili nič príjemné…"

Po stretnutí nemeckí organizátori stretnutia pripravili pre oba tímy banket. Po ňom sa výprava prešovských hádzanárov vrátila na hotel, zbalila svoje veci a rovnakou trasou autobusom ako tam, vydala sa na spiatočnú cestu domov. Do Prešova by mala doraziť dnes podvečer.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.