Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Preskočiť nasadenú latku nebude u košických futbalistov jednoduché

Futbalisti MFK Košice. Zvykajú si na nových trénerov i športového riaditeľa. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 8. jan 2015 o 23:00

V MFK Košice došlo k zmenám na trénerských postoch, nový je aj športový riaditeľ klubu.

Do nového roku po novom. V MFK Košice to platí nielen v realizačnom tíme, kde došlo k novotám na trénerských postoch, ale „fungel“ nový je aj športový riaditeľ klubu. Po Ivanovi Kozákovi, ktorý sa stal prezidentom Únie ligových klubov, si sadol na stoličku vyhradenú pre druhého muža vo funkcionárskej hierarchii MFK, Ján Lesniak.

KOŠICE. Prezident MFK Košice Blažej Podolák síce deklaroval, že ťarchu zodpovednosti, ktorá vyplýva z tejto funkcie, rozloží na plecia Jána Lesniaka, technického vedúceho A-mužstva Romana Šimka a ekonomicko-technického riaditeľa Martina Šarišského, že každý z nich v nej bude mať tretinový podiel, ale predsa...

„Roman Šimko má veľa práce okolo áčka, aj Martin Šarišský má dosť iných povinností, takže skôr to bude na mne. Budem mať na starosť to, aby bolo z našej strany všetko v poriadku smerom k licenčnému systému, smerom ku zväzu,“ vraví Ján Lesniak, zať reprezentačného trénera Jána Kozáka, ktorému „kancelárska robota“ nie je celkom cudzia.

„Doteraz som v klube robil manažéra mládeže, čo je skoro to isté, takže žiaden problém.“

Popri tejto funkcii bol Ján Lesniak aj asistentom trénera starších dorastencov (U-19).

„Ale to sme museli prehodnotiť, a po nástupe do funkcie športového riaditeľa klubu pôjde trénerská činnosť bokom.“

Odviedol kus dobrej roboty

Veď len prelúskať celú agendu, ktorú Ján Lesniak prevzal po Ivanovi Kozákovi, si vyžiada veľa času.

„Veru, Ivan toho mal naozaj dosť, ale postupne sa cez to prehryziem. Odviedol kus veľmi dobrej roboty, a ja sa budem snažiť v nej pokračovať, aby klub fungoval tak, ako bolo za jeho úradovania. Aj keď to nebude vôbec jednoduché, pretože Ivan nasadil latku veľmi vysoko. Bude ťažké udržať ju na rovnakej úrovni, veľa toho zlepšovať či vymýšľať sa nedá. Dôležité je, aby fungovala komunikácia s hráčmi a trénermi,“ vraví „styčný dôstojník“ košického klubu.

Má právomoc kafrať trochu do remesla aj manažérovi transferov hráčov.

„Samozrejme, k prestupom budem mať čo povedať, ale v prvom rade je to záležitosť Marcela Podoláka, ktorý má na starosť kontrakty hráčov.“

Momentálne sa doťahuje jediný, kontrakt brankára Darka Tofiloského vo francúzskom Tours.

Ďalšie sú ešte len v zárodku, aj keď vedenie klubu zatiaľ nedokáže odhadnúť, či sa z neho (v prípade Borisa Sekuliča či Martina Bukatu, o ktorých sa najviac hovorí) počas tejto zimy niečo vyliahne.

„Okrem Darka Tofiloského zatiaľ z klubu nikto neodchádza, naopak do A-tímu sa snažíme postupne zapracovať niekoľko našich mladých hráčov, našich odchovancov.“

Tí sa budú môcť ukázať počas prípravných zápasov, či už v Liptovskom Mikuláši, Spišskej Novej Vsi, Michalovciach, alebo v Turecku, kde sú už „dojednaní“ zaujímaví súperi: poľská Jagiellonia Bialystok, srbský OFK Belehrad, dánsky Hobro IK a maďarský MTK Budapešť (všetko prvá liga).

„Tieto zápasy v Turecku máme potvrdené, a bola to ešte práca Ivana Kozáka,“ vraví jeho nástupca na riaditeľskej stoličke ján Lesniak.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.