Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Preraziť v profesionálnej zákulisnej húštine

Sportnet|Publikované 3. sep 2008 o 22:00

Pre nezasvätených je to možno aj veľké prekvapenie, pre ľudí z jej okolia ani nie. Je to už raz tak Katarína Verbovská sa odhodlala vymeniť štatút

amatérky za profesionálnu licenciu. Bodyfitneska Veterinary BB Košice mieni v nastávajúcich mesiacoch okúsiť úplne iné prostredie, atmosféru a hlavne popasovať sa s inou konkurenciou než dosiaľ.

KOŠICE. Tri razy vyhrala majstrovstvá sveta, raz aj európsky šampionát a zdá sa, že motivačný zdroj totálne vyčerpala. Rozhodla sa hľadať niečo nové, nepoznané, a tak obohatiť svoju športovú kariéru.

Stačilo jej päť minút

Dvadsaťosemročná pretekárka podľa jej slov dlho neuvažovala o tomto kroku. "Stačilo mi na to päť minút." Jej sponzor sa ponúkol, že uhradí náklady spojené s cestou do Ameriky, a tak nebolo nad čím dumať. "Predtým jediným problémom boli peniaze. Keby som to vyskúšala sama, tak by to bola samovražda." Kým Jana Purdjaková, skvelá kulturistka, zostáva aj po spŕške zlatých kovov z MS stále neochvejná v názore, že zostane amatérka, iná východniarka má odlišný názor. Možno aj preto, že nemá na rozdiel od našej kulturistky spod Tatier zastrešenie v podobe armádneho vrcholového strediska.

Úvod v Sacramente

Prvý novembrový deň by mala absolvovať svoju premiéru na pohárovej súťaži v Sacramente. Najlepšie sa kvalifikujú (podobne ako z ďalších obdobných zápolení) na vrcholnú súťaž - Ms. Fitness Olympia 2009. Najlepšie by bolo skončiť v prvej trojici a to, či sa podujme v tomto roku i na ďalšie vystúpenie, ešte zatiaľ nevie. "Závisí to od mnohých okolností, ešte iba teraz som si začala vybavovať profi licenciu." Jedno je isté, pokiaľ by nestihla Sacramento, tak vystúpi na pódium inde a neskôr. "Na rozdiel od doterajších súťaží budem bojovať v jednej kategórii bez rozdielu výškovej kategórie." Verbovská je realistka, nemá ružové okuliare a názory, že by mala byť kvalitnou konkurenciou pre profíčky, berie s rezervou. Uvedomuje si, že ide aj o biznis, väčšie zákulisné a obchodné ťahy. Preraziť v tejto húštine vzťahov bude náročné. "Môj tréner Milan Čížek je viac zorientovaný a prízvukuje mi, že lobing je dosť podstatný a pre mňa ako nováčika mi prichodí vyšliapať náročný chodník od začiatku. Som pripravená na úporný boj. No neprekvapilo ma to, ani nevystrašilo," riekla slovenská reprezentantka. Nie je bez zaujímavosti, že začiatkom októbra ešte by mala súťažiť na MS v Santa Susanne. "Nemám ešte nič isté medzi profesionálkami, preto mojou prioritou je 'svet'. Neskôr sa uvidí, ako to zvládnem, či budem vo forme a budem sa cítiť fit." Kataríne zmenu uľahčilo i to, že v prípade sklamania sa môže vrátiť späť medzi amatérky. Patrí sa ešte dodať, že dosiaľ tri Slovensky podnikli rovnaký krok, ako sa hotuje urobiť ona - Marietta Žigalová, Timea Majorová a Klaudia Kinská.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.