Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Premiérový triumf Švajčiarky Martiny Schildovej

SITA|Publikované 2. dec 2007 o 20:55

LAKE LOUISE 2. decembra (SITA) - Prekvapujúcou víťazkou nedeľňajšieho úvodného super G Svetového pohára 2007/2008 žien v alpskom lyžovaní sa v kanadskom Lake Louise stala Martina Schildová zo Švajčiarska.

Štartovala ako prvá z 59 pretekárok a jej čas 1:16,21 min už nik neprekonal. Dvadsaťšesťročná rodáčka z Brienzu zaznamenala svoj premiérový triumf v seriáli SP až vo svojom jubilejnom 70. štarte medzi zjazdárskou elitou. Druhú priečku si na 1864-metrovej olympijskej trati vybojovala s odstupom 20 stotín sekundy Nemka Maria Rieschová, tretia skončila Jessica Lindellová-Vikarbyová zo Švédska (+0,42 s). Na čele celkového poradia SP zostala Rakúšanka Marlies Schildová s 263 bodmi.

V deväťstupňovom mraze sa nedarilo medailistkám z vlaňajších MS v Aare: majsterka sveta Švédka Anja Pärsonová skončila až siedma, ďalšie dve pretekárky zo stupňa víťazov Lindsay Kildowová-Vonnová z USA a Rakúšanka Renate Götschlová, ktorá obhajuje v super G celkové prvenstvo zo sezóny 2006/2007, preteky v Lake Louis nedokončili.

Martina Schildová, ktorá na ZOH 2006 skončila senzačne druhá v zjazde, stála doteraz na medailovom stupienku vo Svetovom pohári iba jediný raz. Vlani 16. decembra bola tretia v super G v Reiteralme. Do elitnej desiatky sa v nedeľu dostala iba piatykrát v kariére.

Výsledky:

Super G žien: 1. Martina Schildová (Švajč.) 1:16,21 min, 2. Maria Rieschová (Nem.) +0,20 s, 3. Jessica Lindellová-Vikarbyová (Švéd.) +0,42, 4. Alexandra Meissnitzerová (Rak.) +0,48, 5. Fränzi Aufdenblattenová (Švajč.) +0,51, 6. Nicole Hospová (Rak.) +0,54, 7. Anja Pärsonová (Švéd.) +0,70, 8. Anja Fischbacherová (Rak.) +0,82, 9. Britt Janyková (Kan.) +0,97, 10. Fabienne Suterová (Švajč.) +1,08.

Poradie SP v super G (po 1. pretekoch): 1. Martina Schildová (Švajč.) 100 b., 2. Maria Rieschová (Nem.) 80, 3. Jessica Lindellová-Vikarbyová (Švéd.) 60, 4. Alexandra Meissnitzerová (Rak.) 50, 5. Fränzi Aufdenblattenová (Švajč.) 45, 6. Nicole Hospová (Rak.) 40, 7. Anja Pärsonová (Švéd.) 36, 8. Anja Fischbacherová (Rak.) 32, 9. Britt Janyková (Kan.) 29, 10. Fabienne Suterová (Švajč.) 26.

Celkové poradie vo SP (po 6 pretekoch): 1. Marlies Schildová (Rak.) 263, 2. Nicole Hospová (Rak.) 226, 3. Denise Karbonová (Tal.) 209, 4. Šárka Záhrobská (ČR) 176, 5. Maria Rieschová (Nem.) 172, 6. Anja Pärsonová (Švéd.) 170, 7. Julia Mancusová (USA) 165, 8. Elisabeth Görglová (Rak.) 151, 9. Tanja Poutiainenová (Fín.) 143, 10. Manuela Mölggová (Tal.) 123,... 18. Veronika Zuzulová (SR) 95.