Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Premiérový štart na hádzanárskom Sparkassen cupe

Sportnet|Publikované 14. aug 2008 o 22:00

Premiérové vystúpenie slovenského majstra na silno obsadenom medzinárodnom hádzanárskom turnaji Sparkassen Cup v Nemecku sa skončilo v základnej

skupine. Tatran Prešov prehral s bundesligovým Melsungenom i švédskym Ystadom. Výsledok včerajšieho posledného zápasu s druholigovým Bergischerom na fakte, že Prešovčania do semifinálových bojov nepostúpili, nemohol už nič zmeniť.

PREŠOV. Sparkassen Cup 2008 odštartovali v štyroch štvorčlenných skupinách. Do ďalších bojov postúpili len víťazi skupín. Prešovčanov vyžrebovali do štvrtej v Rotenburgu. Zápasy s nemeckým MT Melsungen, švédskym Ystadom IF a Bergischerom HC odohrali v Meirotels halle s kapacitou 2 400 miest.

Prehrali s Melsungenom i Ystadom

Tréner Tatranu Prešov Rastislav Trtík mal v Nemecku k dispozícii brankárov Michala Meluša a Ľuboša Kaminského, krídla: Vlastimil Fuňak, Radoslav Kozlov, Martin Mokriš, spojky: Radovan Pekár, Peter Tumidalský, Tomáš Marušák, Michal Urban, Alexander Radčenko (zároveň hrajúci asistent trénera), Marián Huňady, Marek Mikéci, pivoti: Tomáš Mažár, Peter Dudáš, Juraj Geci. V prvom zápase sa Prešovčania stretli s TV Melsungen, ktorý do bundesligy doviedol práve súčasný tréner zeleno-bielych R. Trtík. Tatran úvodný súboj s nemeckým súperom prehral 29:37. Stretnutie Tatranu Prešov so švédskym Ystadt IF (v lige tretí a je nasadený do 2.kola PVP) sa skončilo tesnou prehrou slovenského šampióna 32:33 (15:16).

Z Nemecka do Česka

Hoci prešovskí hádzanári zo skupiny nepostúpili, v Nemecku ešte ostávajú do nedele sedemnásteho augusta. Na Sparkassen Cupe býva zvykom, že tímy, ktoré vypadli, si dohovoria ešte zápasy medzi sebou navyše. A väčšinou sú to kluby zvučných mien. Nemecké SG Flensburg Handewitt, TBM Lemgo, Tusem Esse, SC Magdeburg, švajčiarsky Amicitia Zurich, poľská Wisla Ploc a iné. S kým si Prešovčania ďalšie zápasy dojednali, to sme sa avčera nedozvedeli. Isté však je, že z Nemecka sa Presunú do Česka. V pondelok 18. 8. večer odohrajú s českým šampiónom HC Baník Karviná prvý prípravný zápas. Odvetu potom na druhý deň predpoludním. Až potom naberie výprava smer Prešov.

Pôjdu aj do Poľska

Ďalší medzinárodný turnaj čaká Tatran Prešov v dňoch 28. - 30.augusta v poľskom meste Kielce. Aj toto trojdňové podujatie avizuje silné obsadenie. Účasť okrem slovenského majstra a víťaza českej Zubr extraligy potvrdili švédsky Hammarby IF HB, francúzsky US Creteil HB a turnaj usporiadajúci poľský VIVE Kielce.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.