Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Premiérový hetrik by mohol oprášiť zvyk

Peter Gál-Andrezly. Bol to jeho prvý hetrik v kariére. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 4. sep 2009 o 22:00

U béčka MFK Košice si fanúšikovia zvykli, že gólová norma je viac než biedna. Už dva zásahy v jednom zápase sa v posledných sezónach rovnalo pomaly malému športovému zázraku.

Preto uplynulé druholigové futbalové meranie síl v Rakytovciach na pôde nováčika MFK B. Bystrica bolo naozaj nezvyčajným a príjemným vybočením.

KOŠICE. Východniari totiž až štyri razy rozvlnili sieť, čo je v ich prípade nevídaná efektívnosť.

Nemusel nič poplatiť

Tri razy figuroval na listine strelcov Peter Gál-Andrezly. Talentovaný futbalista, ktorý to nie tak dávno skúšal aj na Ostrovoch (všetko však nasvedčuje tomu, že zostane doma a bude sa môcť činiť v rezerve), mal proste svoj deň. "Hetrik som zaznamenal po prvý raz, dosiaľ sa mi to ešte nepodarilo. Už som si hovoril, že by mi to tam mohlo viackrát padnúť a som rád, že mi to vyšlo tentoraz a pomohol som tímu k trom bodom," rozhovoril sa borec, ktorý vraj nemusel spoluhráčom nič poplatiť. Možno tento zvyk vzhľadom na predošlé absencie viacnásobných strelcov vymizol. Ktovie, asi len dočasne. Peter si nemyslí, že mal viac šťastia než obvykle, údajne len pri jednom z gólov, keď sa lopta zamotala obrancovi medzi nohami. "Zvyšné góly padli po individuálnych akciách." Dokonca veľa nechýbalo, aby sa i štvrtý raz zviditeľnil, ale pár minút pred koncom mu túto možnosť brankár domácich zmaril. I tak však úspech hostí tešil. Tí vybehli na hostiteľov od úvodu a zaskočili ich svojou aktivitou, vniesli do ich radov neistotu. Najbližšie privítajú naši na ihrisku v Čermeli iný tím z B. Bystrice - béčko Dukly. "Bolo by fajn, keby sme nadviazali na výkon spred týždňa a v tabuľke si zase polepšili," vyjadril odhodlanie P. Gál-Andrezly.

Program 6. kola - zajtra o 10.30: Košice B - B. Bystrica B, Žilina B - Moldava, o 16.30: Lipany - Čadca, Podbrezová B - Trebišov, Poprad - MFK B. Bystrica, Sp. Nová Ves - Humenné, Zvolen - Prešov jun. St. Ľubovňa - Vranov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.