Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Premiérovú súťaž Triple ovládol Nemec Frenzel

Eric Frenzel. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 19. jan 2014 o 15:45

Nemec triumfoval v rakúskom Seefelde po piatku a sobote aj v nedeľňajších pretekoch.

SEEFELD. Eric Frenzel z Nemecka vyhral novú súťaž Triple. V piatok absolvovali kombinátori jeden skok a 5-kilometrový prológ, druhý deň sa predstavila päťdesiatka najlepších, ktorá absolvovala jeden skok a 10 km beh Gundersenovou metódou.

V nedeľu nasledovali už iba v podaní 30 najlepších kombinátorov dva skoky a beh na lyžiach na 15 km Gundersenovou metódou.

Časové rozdiely po prvých dvoch dňoch a nedeľňajšej skokanskej časti sa spočítali a vyvrcholením trojdňových bojov boli stíhacie preteky.

Druhá pozícia s 21,2-sekundovým mankom patrí Nórovi Haavardovi Klemetsenovi, tretí skončil jeho krajan Magnus Moan (+29,1 s).

Výsledky - nedeľňajšia súťaž "Triple" v rámci Svetového pohára v severskej kombinácii (skoky na mostíku HS-109, beh na 15 km Gundersenovou metódou) - Seefeld (Rak.):

Súťaž jednotlivcov: 1. Eric Frenzel (Nem.) 38:26,2, 2. Haavard Klemetsen (Nór.) +21,2 s, 3. Magnus Moan (Nór.) +29,1, 4. Johannes Rydzek (Nem.) +39,3, 5. Bryan Fletcher (USA) +47,6, 6. Tino Edelmann (Nem.) +1:00,2 min