Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Premiérové víťazstvo hatalovského nováčika

Sportnet|Publikované 24. sep 2002 o 22:00

Hatalov Domáci, vedomí si poslednej priečky v tabuľke, potrebovali naplno zabodovať. V nedeľu však narazili na ťažkého súpera z Kráľovského Chlmca,

ktorému patrilo štvrté miesto. Aj napriek tomu Hatalovčanom vyšiel zámer a na ich konto pribudla premiérová výhra. Spokojnosť vyjadril aj náročný kormidelník domácich Ján Varga. "Som rád, že sme ukončili neúspešnú sériu. Ak sa zamyslím nad predchádzajúcimi domácimi vystúpeniami, zvíťaziť sme mohli už skôr. Najviac ma mrzí prehra s nevýraznými Košickými Olšanmi. Čo sa týka dnešného zápasu, opäť sme predvádzali svoju typickú hru, avšak s dobrým koncom," mienil.

Bývalého michalovského lodivoda znechutili chyby, ktorých sa jeho zverenci dopúšťali. V prvom polčase im viazol prechod do útoku. Navyše, v mnohých príležitostiach si počínali unáhlene. Nečudo, že v domácom prostredí doteraz vsietili góly iba dvakrát. "Budem kritický. V niektorých momentoch nám robili problémy súboje jeden na jedného. Len sporadicky sme si vypracovali súvislú kombinačnú akciu. Mnohé šance sme trestuhodne zahodili. Trápi ma i disciplína futbalistov. My nedostávame červené karty po zákerných zákrokoch vyplývajúcich zo zápalu boja, ale po skratových reakciách. Dopúšťajú sa ich jednotlivci, ktorí majú ísť príkladom," otvorene hodnotil. J. Varga, ktorý má v tomto smere stopercentnú pravdu. V siedmich kolách putovali predčasne pod sprchy piati hráči Hatalova. Červený semafor doteraz videli Peter a Igor Dorčákovci, Gajdoš, Kurták a v nedeľu aj kapitán Roman Pavlov. V jeho prípade išlo o zbytočný faul na protihráča.

Prvýkrát obliekol dres Kráľovského Chlmca po známej afére ohľadom neoprávneného štartu v stretnutí Veľké Kapušany - Michalovce dvadsaťročný útočník Gabriel Molnár. Niekdajšie ofenzívne tykadlo treťoligového Energetiku chce opäť zaťažovať kontá gólmanov. "Vedeli sme, že Hatalov je na chvoste tabuľky a preto sa potreboval odraziť od dna. Náš zámer bol jasný so zabezpečenej obrany sme chceli vyrážali do rýchlych protiútokov. V prvom dejstve nám to však nevychádzalo. V úvodných dvadsiatich minútach nás domáci dostali pod tlak. Potom sme prevzali iniciatívu, ale nevytvorili sme si vážnejšie šance," riekol.

Tréner Kráľovského Chlmca Ladislav Dako otvorene povedal, že ho Gabriel Molnár výkonom sklamal. Očakával od neho väčšiu snahu, ochotu pobiť sa o lepší výsledok. Najviac ho škrela jeho slabá strelecká aktivita. "Tri týždne som nútene pauzoval. Postrádam zápasovú prax a adekvátnu kondíciu. Mrzí ma, že som sklamal jeho dôveru a trápi ma aj dnešná prehra," smutne poznamenal G. Molnár.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.