Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Premiéra superkombinácie, favoritom Raich

SITA|Publikované 7. feb 2007 o 16:33

AARE 7. februára (SITA) - Vo štvrtok pokračuje súťažný program svetového šampionátu v alpských lyžiarskych disciplínach vo švédskom Aare superkombináciou mužov. Disciplína zjazdárskej všestrannosti je ...

AARE 7. februára (SITA) - Vo štvrtok pokračuje súťažný program svetového šampionátu v alpských lyžiarskych disciplínach vo švédskom Aare superkombináciou mužov. Disciplína zjazdárskej všestrannosti je na programe svetových šampionátov už od roku 1978 (prvým víťazom bol v Ga-Pa Andreas Wenzel z Lichtenštajnska), ale v novej podobe so zjazdom a len jedným kolom slalomu bude mať teraz vo Švédsku premiéru. Pred dvoma rokmi v talianskom Bormiu sa síce tiež jazdilo v jediný deň, ale po zjazde nasledovali ešte dve slalomové kolá. Titul obhajuje Rakúšan Benjamin Raich, ktorý je topfavoritom aj teraz. "Na Aare mám z vlaňajška krásne spomienky, keď som tu preberal veľký glóbus za celkové víťazstvo vo Svetom pohári a malý za triumf v hodnotení obrovského slalomu. Musím to však hodiť za hlavu a sústrediť sa na to, aby som sa postaral o ďalšie pekné spomienky," uviedol 28-ročný Tirolčan. Rakúšania majú okrem neho v hre ďalších štyroch kombinátorov, medailové ambície bude mať určite aj skvelý slalomár Mario Matt. "Moje sebavedomie je vysoké, verím si. Teraz pôjde o to, aby som to premenil na svahu do dobrého výsledku," poznamenal 27-ročný Matt. Okrem elitných Rakúšanov patrí medzi favoritov aj všestranný Nór Aksel Lund Svindal, ďalej nevyspytateľný Švajčiar Marc Berthod, či Chorvát Ivica Kostelič. Vážne rátať treba aj s Američanmi na čele s Bodem Millerom, ktorý kombináciu vyhral na MS 2003 v St. Moritzi. Na kopci nebudú vo štvrtok chýbať ani slovenskí zástupcovia Jaroslav Babušiak a Ivan Heimschild, ktorí majú spomedzi všetkých disciplín najväčšie ambície práve v superkombinácii. Pred dvoma rokmi bol Babušiak v Bormiu v tejto disciplíne na 26. mieste, Heimschild vlani na ZOH v Turíne ešte o priečku vyššie. "Radi by sme sa umiestnili do 30. miesta. Naše ambície budú závisieť aj od toho, koľko pretekárov sa napokon predstaví na štarte. Bolo by ideálne, keby sa Ivanovi Heimschildovi podarilo pred slalomom byť do 30. miesta, aby štartoval medzi prvými tak, ako sa mu to podarilo v Turíne pred 2. kolom slalomu," naznačil vedúci slovenskej výpravy Richard Magdolen.

Kombinátori začínajú svoju súťaž vo štvrtok o 12.30 h úvodným zjazdom. Od 16.00 h majú potom na programe jedno kolo slalomu.


Víťazi pretekov v superkombinácii vo Svetovom pohári v sezóne 2006/07:

Beaver Creek (USA) - Aksel Lund Svindal (Nór.)

*Reiteralm (Rak.) - Ivica Kostelič (Chorv.)

Wengen (Švajč.) - Mario Matt (Rak.)

-----------------------------------------------------------------------------------

*v Reiteralme sa namiesto zjazdu jazdil pred slalomom super G

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.