Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Premiéra qalťackej fabie

Sportnet|Publikované 10. okt 2008 o 00:00

Po ročnej prestávke sa opäť na trať automobilových súťaží rely vracia osvedčená dvojica Augustín Podhájecký - Andrej Siska, ktorá vlani na košickej

rely získala titul v triede A7 s dieslovou fabiou, ktorá už má nového majiteľa.

KRÍŽOVÁ VES. Aj keď obaja jednohlasne hovorili, že si na chvíľu chcú oddýchnuť, ich predsavzatie dlho nevydržalo a od februára začali skladať novú fabiu do skupiny F. Jej premiéra mala byť až na budúci rok, ale viaceré okolnosti rozhodli, že posádka Qaltu Košice odštartuje už dnes popoludní.

Prvé ostré kilometre

Posledné týždne boli pre posádku doslova hektické, ale odmenou je pekné auto, ktoré bude iste ozdobou najbližšej rely. Začiatkom tohto týždňa vyskúšali novú techniku a dnes ju čaká ostrá premiéra. "Naše poďakovanie patrí všetkým, ktorí nám pomohli, či už Qaltu, Škode auto i Castrolu za morálnu pomoc pri dokončovaní nášho autíčka. Poznáme na ňom každý detail a všetko prešlo našimi rukami. Nesmierne sa tešíme na preteky, lebo košická rely je krásna súťaž. Vlani sme tu sezónu ukončili ziskom titulu. Teraz je opäť záver sezóny a my štartujeme s novým autom. Je postavené v skupine F, kde sú povolené viaceré úpravy, ktorých sme sa držali a postavili nové auto. Po technickej aj estetickej stránke je na vysokej úrovni, ale poriadne sme ho ešte nemali možnosť vyskúšať. Čakajú nás prvé ostré kilometre, ktoré budú zároveň aj testovacími. Ešte včera sme riešili niektoré detaily a nezostalo nám veľa času na obhliadku trate. Ako sa hovorí, oprášili sme naša zlaté stránky rozpisov, ktoré sme doplnili novými údajmi z jedného kola obhliadkovej jazdy. Doteraz sme poctivo trénovali, ale teraz nám to časovo nevyšlo podľa predstáv. Technika je ešte vo vývoji a tomu musíme prispôsobiť aj našu jazdu, ale súperom zadarmo nič nedarujeme," dodal A. Podhajecký.

JAROSLAV GLOVIČKO

Súvisiace články