Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Premiéra novému trénerovi Svitu nevyšla

Na Komárno nestačili. Nový tréner Svitu Jugo nebol spokojný s obranou. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 24. nov 2013 o 23:00

Druhú prehru v rade na domácej palubovke zaknihovali basketbalisti Iskry Svit.

Po jednobodovej porážke s Banskou Bystricou tentoraz nestačili na Komárno, ktorému podľahli o 15 bodov (81:96). Premiéra novému trénerovi Svitu, Chorvátovi Jugovi, tak nevyšla podľa predstáv.

SVIT. Hoci domáci stretnutie nezačali zle, postupne sa im prestalo dariť strelecky. Naopak, Komárno pálilo ostrými nábojmi a keď k tomu pridalo kvalitnú obranu, začali mať hostia navrch.

Hostia postupne zvyšovali svoj náskok, ktorý narástol na viac ako dvadsať bodov. V závere ho „medvede“ už len čiastočne skorigovali, inkasovaných 96 bodov na domácej palubovke je však varovným signálom.

„Je veľmi ťažké zhodnotiť dnešný zápas. Mali sme spolu jeden tréning. Boli sme spolu len jednu hodinu. Za jednu hodinu je ťažké dosiahnuť, aby tím hral tak, ako si prajem,“ povedal po stretnutí nový tréner Iskry Svit Rudolf Jugo, ktorý pod Tatry dorazil vo štvrtok večer.

Už po prvom zápase mu však bolo jasné, kde má jeho družstvo najväčšie rezervy. „Mužstvo má veľké medzery v obrane. Dať doma 81 bodov nie je málo, ale dostať 96 bodov je veľmi veľa. Musíme poriadne popracovať na obrane. Dúfam, že sa to zlepší. Ale nedá sa to urobiť za noc,“ doplnil Rudolf Jugo, ktorého zverenci majú v stredu voľný žreb.

Najbližšie sa predstavia opäť doma, v sobotu, keď privítajú Prievidzu.

Vyvážená hra Komárna

Hostia z Komárna sa vo Svite prezentovali výborným kolektívnym výkonom. „Myslím si, že sme sa odpichli predchádzajúcim domácim víťazstvom nad Interom. Tam sa hráči utvrdili v tom, že vedia brániť. Keď do obrany dajú srdce a dodržia pravidlá, ktoré sme si nastavili, môžu byť úspešní. Inkasovali sme síce 81 bodov, ale to až keď domáci v závere spustili trojkovú kanonádu. Myslím si, že víťazstvo sme si zaslúžili,“ uviedol hosťujúci tréner František Rón.

Vo Svite iba deň pred zápasom bolo známe meno nového kouča, preto nevedeli, čo možno od domácich očakávať.

„Na súpera sme sa pripravovali, ale keďže nastúpil s novým trénerom, bolo mi jasné, že to, čo sme si nacvičovali, zrejme fungovať nebude. Preto sme sa zamerali na individuálny prístup a hlavne na ubránenie kľúčových hráčov, lebo tam nový tréner nič nezmení. Berkis je dobrý strelec, Channels kvalitný rozohrávač, McNeal silný na doskokoch. Preto sme taktiku zamerali na ubránenie silných stránok domácich hráčov,“ ozrejmil kormidelník Komárna, ktoré Svitu vrátilo prehru z prvého vzájomného duelu.

„Konečne sme mali vyváženú hru. Boli sme nebezpeční v blízkosti koša i za trojkovým oblúkom. To sa potom ťažko bráni, keď má Kovačevič svoj deň na perimetri a pivoti dobre zakončujú,“ dodal František Rón.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.