Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Prémie prešovských hokejistov sú zatiaľ v nedohľadne

Najrýchlejší gól. Z Prešovčanov ho dal Roman Kohutiar. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 17. dec 2013 o 23:00

Pikoškou ostatného vystúpenia prvoligových hokejistov Prešova na ľade v Považskej Bystrici bol vedúci gól hostí.

Štatistické ukazovatele sú mnohokrát zaujímavé, hoci nie celkom podstatné. Pikoškou ostatného vystúpenia prvoligových hokejistov Prešova na ľade v Považskej Bystrici bol vedúci gól hostí, o ktorý sa pričinil Roman Kohutiar. Dokázal totiž skórovať v 20. sekunde.

PREŠOV. V tomto ročníku zaknihoval expresne rýchly gól z hráčov HC 07 a len pár sekúnd mu chýbalo k tomu, aby prekonal rekord súťaže.

Určite táto strela útočníkovi Šarišanov sa zapíše nadlho do pamäti.

Zlý ľad neumožnil kontrolu puku

„Nuž, v kariére som dosiaľ ešte rýchlejší gól nezaznamenal. V prvom momente som si to ani neuvedomil,“ rozhovoril sa borec východniarov.

Zaujímavé je, že pár sekúnd Prešovčania mohli ešte získať k dobru, lebo po vyhranom buly sa ocitli vo vlastnej obrannej tretine, odkiaľ puk Halás zaviezol do útočnej tretiny, kde pohotovo prihral autorovi gólu. Kohutiar vystrelil a prekonal súperovho brankára.

„Možno keby sme sa po buly okamžite nahrnuli do útočného pásma, tak bude rekord,“ pousmial sa úspešný zakončovateľ. Ani táto studená sprcha domácimi však neotriasla, spamätali sa a vyrovnali.

„Tam sa hrá ťažko, ale my sme nastúpili s tým, aby sme nepodcenili žiadnu maličkosť. Chceli sme potvrdiť dve predošlé víťazstvá a to nám vyšlo.“

Prečo sa na Považí hrá súperom zložitejšie?

„Je tam nekvalitný ľad, už po desiatich minútach bola sťažená kontrola puku na ňom. Okrem toho vládla komorná atmosféra, na tribúnach bola len hŕstka divákov.“

Nuž, nedobrá kvalita ľadu nie je iba tam, ale aj na iných zimákoch, trebárs v Detve, kde však predsa domáci fanúšikovia narobia väčší „randál“.

Vo finiši dohnať stratu

Hlavná vec, že Šarišania na tomto trojzápasovom tripe po Slovensku nestratili ani bod. „Nálada stúpla, víťazstvá predsa každého nakopnú. Trošku sme sa v tabuľke posunuli a chceli by sme ísť ešte vyššie.“

Nuž, nebude to jednoduché, lebo aj nastávajúce tri vystúpenia – posledné v tomto roku – budú s naozaj silnými a nepríjemnými rivalmi. Dnes o 17. hod. Prešovčania hostia Spišskú Novú Ves, v piatok sa predstavia v Bardejove a v nedeľu potom zase privítajú doma Michalovce.

„Radi by sme strávili vianočné sviatky v pohode aj s dobrým pocitom, že sme urobili pre dobré výsledky maximum. S kvalitnými súpermi sa nám hrá ale lepšie než proti tým, čo uplatňujú hlavne defenzívu a zamerajú sa iba na marenie našich zámerov.“

Prešovčanov teda čakajú rivali, ktorí sú v tabuľke pred nimi, ale to ich v odvahe nebrzdí. Logicky R. Kohutiar sa teší na duel so Spišiakmi, keďže v radoch konkurenta v uplynulej sezóne pôsobil. A rovnako na zápas v Bardejove, lebo tam má zase veľa kamarátov.

„Na Spiši veľa bývalých spoluhráčov neostalo. Viem však, že treba ustrážiť ich druhú formáciu Koky, Smotrila a Škovira. Celkove vzhľadom na zmeny a problémy, ktoré sa tam vyskytli, je postavenie tohto celku prekvapením. Veď začal aj s prípravou neskôr, ale zatiaľ sa drží azda až nad očakávanie.“

Vyzerá to tak, že história v Prešove sa opakuje, lebo i pred rokom bol záver roka vydarený. Ako keby naháňali hráči peniaze. Nuž, tentoraz to nie je celom tak, keďže podľa slov R. Kohutiara prémie sú iba vtedy, pokiaľ na konci mesiaca HC 07 figuruje do 5. miesta. A to sa nepodarilo ani raz v doterajšom priebehu.

„Na Spišiakov, ktorí sú práve na piatom mieste, strácame šesť bodov, takže nie je to neprekonateľný odstup. Škoda prvej štvrtiny, ktorú sme premárnili. Mohli sme byť celkom inde,“ povzdychol si hokejista Prešova.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.