Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Prekvapujúco vysoká prehra rezervy

Sportnet|Publikované 21. okt 2002 o 22:00

Hatalov - V úvodných minútach sa hra prelievala z jednej strany na druhú, ale ani jedno mužstvo si nevytvorilo vážnejšiu príležitosť. Skóre sa

prvýkrát menilo po štvrťhodine zápasu, keď Kurták vystrelil, lopty sa zmocnil Ľ. Paľo a nekompromisnou hlavičkou donútil Komendu kapitulovať - 1:0. Hostia zapli na vyššie obrátky a následne domáci gólman Husťák bravúrne zlikvidoval čistú šancu mladého Susla. V 30. min. po rohovom kope Ondomišiho sa neujal volej M. Devečku. O minútu sa úplne voľný Kurták nepresadil zoči-voči vybehnuvšiemu Komendovi. V 38. min. vyslal Apiar nepresný ďalekonosný pokus. V závere úvodného dejstva sA Husťák zahrával s ohňom, keďže sa zbytočne vybíjal v osobnom súboji s dobiedzajúcim Timočkom. Po obrátke sa obraz okresného derby zmenil na totálnu prevahu Hatalova. Druhý presný zásah mohol v 61. min. zaznamenať I. Dorčák, ktorý nevyužil výborný center agilného Kurtáka, o pár sekúnd preletela cez skrumáž pred Komendovou bránou delovka J. Poláka, ale cestu do siete si nenašla. Brvno svätyne hostí sa zatriaslo po peknom Kurtákovom lobe. Druhému úspechu domácich predchádzala zaujímavá situácia, najprv odcentroval I. Dorčák, lopta sa v hradbe tiel dostala k R. Pavlovovi, ale ten ju za chrbát brankára neprepasíroval. Celý "problém" napokon vyriešil Kurták, keď loptu napálil za Komendov chrbát. V 79. min. sa na tohto hráča rútil striedajúci Vajda, ktorému chýbal pokoj pri zakončení. Deväť minút pred koncom s chuťou hrajúci a nikým nekrytý I. Dorčák nezadržateľne skóroval ponad bezmocného Komendu. Výhra Hatalovčanov je absolútne zaslúžená, rezerva si počas 90 minút nevypracovala vážnejšiu šancu.

Hatalov - Michalovce B 3:0 (1:0)

Pred 200 divákmi rozhodoval Maruščák. Góly: 15. Ľ. Paľo, 71. Kurták, 81. I. Dorčák, ŽK: Kurták - M. Devečka, Suslo.

Michalovce B: Komenda - Kiršner, Ondomiši, Suslo, Mindžák - Ruskovský, Martinek, Apiar (68. Klacik), M. Devečka - Timočko, Krišo (46. Virčík).

Hatalov: Husťák - J. Rudľovský, M. Paľo, P. Pavlov, Ľ. Paľo - Gajdoš, J. Polák, Kurták, R. Pavlov - I. Dorčák, Šimko.

Ján Varga, tréner domácich: "V prvom polčase boli hostia futbalovejší, ale našu bránu v podstate neohrozili. Po obrátke sme úplne ovládli ihrisko a rezerve sme prakticky nič nedovolili. Náš plný bodový zisk je zaslúžený."

Ervín Bakajsa, tréner hostí: "Ešte do prestávky sme sa ako- tak snažili, avšak v našej hre absentovala finálna prihrávka. Potom sme úplne poľavili, kazili sme prihrávky a vôbec nám nevychádzali kombinácie. Okresné derby stretnutia jednoducho nezvládame."