Prekvapenie v ženskom zjazde. S číslom 29 ho vyhrala Štuhecová

Štuhecová prekvapujúco ovládla zjazd v Lake Louise.
Štuhecová prekvapujúco ovládla zjazd v Lake Louise. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. dec 2016 o 23:04

Aj na druhom mieste skončilo prekvapujúce meno - Sofia Goggiová.

LAKE LOUISE. Slovinská lyžiarka Ilka Štuhecová prekvapujúco vyhrala úvodný zjazd sezóny Svetového pohára alpských lyžiarok v kanadskom stredisku Lake Louise.

10. Edit Miklósová (Maď.) +1,59

Zaznamenala tak svoj premiérový triumf v seriáli.

Na druhé miesto s odstupom 22 stotín sekundy odsunula ďalšie prekvapenie súťaže Talianku Sofiu Goggiovú, tretia skončila Švédka Kajsa Klingová (+0,31).

Dvadsaťšesťročná Štuhecová vyštartovala na trať až s číslom 29, vyťažila zo zlepšujúcich sa podmienok na trati a na všetkých medzičasoch bola najrýchlejšia.

V cieli sa tak trojnásobná juniorská majsterka sveta tešila z nečakaného prvenstva, ktoré znamenalo jej vôbec prvé umiestnenie na stupni víťazov vo Svetovom pohári.

"Je to paráda, aký výsledok som urobila. Ten pocit je jednoducho wow... Snažila som sa koncentrovať sama na seba a nevnímať nič okolo seba. Už v tréningu som cítila, že to môže byť dobré. V pretekoch som si to najmä chcela užiť a podarilo sa mi to," uviedla Ilka Štuhecová pre ORF.

Iba o jedno číslo pred ňou štartovala Talianka Goggiová, ktorá rovnako dosiahla najprenikavejší výsledok v kariére. Jej doterajším maximom bola tretia priečka z novembrového obrovského slalomu v Killingtone.

Až na štvrtom mieste skončila spolufavoritka pretekov Švajčiarka Lara Gutová, piata bola Nemka Viktoria Rebensburgová pred Američankou Stacey Cookovou. Slovensko na štarte nemalo zastúpenie.

Solídny debut v zjazde má za sebou Mikaela Shiffrinová. Slalomová kráľovná skončila na 18. mieste, keď za víťazkou zaostala o 1,99 s.

Zároveň potvrdila líderskú pozíciu vo Svetovom pohári. "Som spokojná, trafila som rýchlejšiu líniu ako počas tréningov. Samozrejme, môžem jazdiť ešte oveľa rýchlejšie. Dôležité sú aj prvé skúsenosti, ktoré som získala," komentovala Shiffrinová.

V sobotu je v Lake Louise na programe opäť zjazd a v nedeľu super-G.

Svetový pohár 2016/2017:

Celkové poradie Svetového pohára (po 5 súťažiach): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 338 b., 2. Goggiová 185, 3. Wendy Holdenerová (Švajč.) 168, 4. Nina Lösethová (Nór.) 165, 5. Petra VLHOVÁ (SR) 157, 6. Gutová 150, 7. Tessa Worleyová (Fr.) 140, 8. Veronika VELEZ-ZUZULOVÁ (SR) 130

Poradie v zjazde (1): 1. Štuhecová 100, 2. Goggiová 80, 3. Klingová 60

Poradie v Pohári národov (muži + ženy): 1. Rakúsko 847 bodov, 2. Taliansko 816, 3. Švajčiarsko 733,...10. Slovensko 287

Domov»Zimné športy»Prekvapenie v ženskom zjazde. S číslom 29 ho vyhrala Štuhecová