Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Prekvapenie! Košičania na sústredenie do dejiska MS - Juhoafrickej republiky!

Sportnet|Publikované 11. jan 2009 o 23:00

Futbalisti MFK Košice odlietajú v sobotu do Port Elizabeth na dvojtýždňové sústredenie. Po návrate neprídu domov, ale z Viedne odlietajú na ďalšie

dva týždne do Turecka.

KOŠICE. To tu ešte nebolo - slovenské futbalové mužstvo cestuje na zimné sústredenie do Juhoafrickej republiky! Teda do dejiska budúcoročných MS vo futbale. Košičania odlietajú v sobotu na neplánované dvojtýždňové sústredenie do Port Elizabeth.

Lacnejšie ako v Turecku

"Je to čerstvá záležitosť. Jeden ruský tím na poslednú chvíľu odriekol účasť na sústredení i turnaji v JAR. Dostali sme ponuku a prijali sme ju," prezradil generálny riaditeľ MFK Košice Jozef Vukušič. Za všetkým je Rakúšan Johann Hofinger, ktorý už niekoľko rokov spolupracuje s Košičanmi a pravidelne im organizuje sústredenia i program prípravných zápasov počas sústredenia v Rakúsku. Mimochodom, je jubilejným 100. zápasovým agentom s licenciou UEFA. V hre bolo viac mužstiev, ale vzhľadom na veľmi dobrú spoluprácu ponúkol Hofinger tento pobyt práve MFK. "Toto sústredenie veľmi dobre zapadá aj časovo do našej prípravy. Najprv sa desať dni pripravujeme v domácich podmienkach, potom dva týždne na juhu Afriky a vzápätí dva týždne v Turecku," poznamenal Vukušič, pričom nezabudol pripomenúť, že finančné podmienky afrického sústredenia sú pre klub veľmi výhodné. Pobyt v JAR vraj vyjde oveľa lacnejšie, ako v Turecku.

Mesiac mimo Košíc

Košičanov teda čaká náročná cesta na úplne južný cíp afrického kontinentu. Ich prechodným domovom bude hotel Courtyard. "Odlietame z Viedne v sobotu 17. januára o 15.05 hod. a cez Londýn by sme mali pristáť v Johannesburghu na druhý deň o 6.35. Do Porth Elizabeth je to letecky ďalšia hodinka. Domov sa vrátime 30. januára a vo Viedni budeme na druhý deň. Nevraciame sa však do Košíc. Prespíme v Senci a 1. februára odlietame z Viedne do tureckej Antalye na plánované dvojtýždňové sústredenie," opísal mesačný pobyt mimo domova J. Vukušič.

Proti Jakubkovi

Žlto-modrí sa v Porth Elizabeth zúčastnia na medzinárodnom turnaji Eastern Cape Soccer Challenge 2009 za účasti dvoch domácich tímov a FK Moskva. Košičania si teda zahrajú proti Martinovi Jakubkovi, ktorý prestúpil zo Saturnu Moskovská oblasť do FK Moskva. MFK odlieta do JAR s 25-členným kádrom. V priebehu tohto týždňa sa rozhodne, či v ňom budú i Matič a Kolbas.

FAKTY!!

Program zápasov MFK v JAR

n 20. 1.: FK Moskva - JOMO Cosmos (18.00), Bay United - MFK Košice (20.15)

n 22. 1.: MFK Košice - FK Moskva (18.00), JOMO Cosmos - Bay United (20.15)

n 27. 1.: JOMO Cosmos - MFK Košice (18.00), Bay United - FK Moskva (20.15)

n 29. 1.: o 3. miesto - tretí so štvrtým (18.00), finále - prvý s druhým (20.15)

* výkopy sú uvedené v miestnom čase, na Slovensku je o hodinu menej.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.