Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Prekoná nedeľa gólový apetít z Giraltoviec?

Kolo začalo vo štvrtok. Vranov zdolal Svit gólom Dobranského (vpredu). (Autor: IM)
Daniel Dedina|Publikované 17. sep 2016 o 00:00

Pred deviatym kolom III. futbalovej ligy Východ.

Giraltovce v 9. kole 3. futbalovej ligy Východ v sobotu hostia Pušovce. Domáci by veľmi radi rozšírili nielen bodové, ale výraznejším spôsobom aj svoje gólové konto. Otázka preto znie, či tento zápas prinesie najväčšiu porciu presných zásahov celého kola. Tromfne zostávajúcich päť nedeľných stretnutí? Alebo dokonca aj ich súčet?

Zápas Vranov n/T – Svit (1:0) predohrali už vo štvrtok.

GIRALTOVCE – PUŠOVCE

Hrá sa: v sobotu o 15.00 hod.

Náš pohľad: Jedni zažívajú do týchto chvíľ mimoriadne vydarenú sezónu, zatiaľ čo druhí sú v nej len do počtu. Aj takouto charakteristikou možno označiť zápas Giraltoviec s Pušovcami, aktuálne prvého celku tabuľky s posledným. Domáci chcú nielen zvíťaziť, ale zaznamenať aj viac ako tri góly, čo bol zatiaľ najnižší prídel, ktorý Pušovce doposiaľ inkasovali. Nepodarí sa im to len vtedy, ak vychytia skutočne veľmi zlý deň, alebo sa do bodky potvrdí fakt, že derby býva nevyspytateľné. Skôr sa ale črtá debakel hostí.

TREBIŠOV – STROPKOV

Hrá sa: v nedeľu o 15.00 hod.

Náš pohľad: Oba celky sa na tento duel naladili úspešnými výsledkami v uplynulom kole, a to aj napriek tomu, že obaja skórovali len raz. Trebišovčanom stačil jeden presný zásah na zisk cenného bodu vo Vyšnom Opátskom, Stropkov vďaka nemu ukoristil plný zisk s Vranovom. Vzájomné zápasy priniesli v minulej sezóne divoké výsledky, v ktorých hostia zakaždým dostali na frak. Stropkov zvíťazil v jeseni doma 5:0, Trebišov v odvetnej časti dokonca 6:0. Teraz to bude oveľa tesnejšie, rozdiel v skóre bude maximálne jeden, nanajvýš dva góly.

SABINOV – V. OPÁTSKE

Hrá sa: v nedeľu o 15.00 hod.

Náš pohľad: Nevídanej sérii Vyšného Opátskeho v treťoligovej súťaži sme sa podrobne venovali v uplynulých dňoch a nič na tom nemení ani vysoká pohárová prehra s Popradom, keďže táto súťaž je pre tímy z regionálnych súťaží len bonusom navyše. Sabinov sa oklepal z nie najlepšieho vstupu do sezóny, ale naposledy prehral rozdielom triedy v Plavnici. Nezdá sa nám v súčasnom zložení ako tím, ktorý „utopí“ vyše rok trvajúcu neporaziteľnosť Košičanov, aj keď v domácom prostredí neprehráva často. Tipujeme dvojku s remízovou poistkou.

BARD. N. VES – PLAVNICA

Hrá sa: v nedeľu o 15.00 hod.

Náš pohľad: Dôležitý zápas, ktorý môže víťaza „odpálkovať“ do pokojnejších sfér tabuľky. Hráči Bardejovskej Novej Vsi po úvodnej domácej prehre s Veľkými Revištiami ďalšie tri zápasy na vlastnom štadióne vyhrali. Plavnica zatiaľ hrala u súperov dvakrát, nezískala žiaden bod a nestrelila ešte ani jeden gól. Druhá séria sa v jej prípade možno chýli ku koncu, prvá s najväčšou pravdepodobnosťou nie. Na druhej strane, solotrukovci v uplynulých sezónach dokázali občas vonku prekvapiť aj napriek tomu, že sa im pred začiatkom duelu veľké šance nedávali.

V. HOREŠ – PREŠOV jun.

Hrá sa: v nedeľu o 15.00 hod.

Náš pohľad: Pohľad do tabuľky hovorí o imperatíve bodovať pre obe mužstvá. Nováčika povzbudila výhra v Snine, ale už to tak býva, že body zvonku, nepotvrdené následne v domácom prostredí, výrazne strácajú svoj lesk. Prešovská juniorka je zatiaľ celok dvoch tvárí. Viackrát dokázala, že sa v tejto súťaži môže rovnať každému, ale zároveň i to, že jej občas robí problém koncovka. Žeby to bol aktuálny prešovský syndróm? Predzápasové prognózy sa nám mierne preklápajú na domácu stranu.

SVIDNÍK – SNINA

Hrá sa: v nedeľu o 15.00 hod.

Náš pohľad: Snina odštartovala uplynulú sezónu víťazstvom práve na pôde Svidníka a rovnaký výsledok 2:0 by tentoraz asi vyvážila zlatom. Odvtedy sa však dosť zmenilo, favoritom sú domáci futbalisti. Tým sa ale v novom ročníku doposiaľ viac darilo vonku ako doma, navyše Snina rozhodne nie je natoľko slabá, aby bola v najvyššej regionálnej súťaži len sparingpartnerom. Prelomí celok spod Vihorlatu svoju negatívnu sériu, počas ktorej získal v ôsmich zápasoch len chudobné tri body, pod Duklou a začne stíhaciu jazdu za svojimi súpermi? Alebo potvrdí Svidník zisk štyroch bodov, ktoré si v posledných dvoch kolách doviezol domov z ihrísk súperov?

Súvisiace články