Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Prehry zdravo nahnevali rožňavských futbalistov

S elánom. Rožňavčanom tesné prehry chuť do zápasov nevzali. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|Publikované 3. máj 2014 o 00:00

Po úvodnej sérii výhier nasledovali pre Rožňavu dve smolné prehry. Zajtra ich privíta Poproč.

Po úvodnej sérii výhier nasledovali pre Rožňavu dve smolné prehry. Zajtra ich privíta Poproč a hráči SP MFK sa môžu vrátiť k víťazstvám.

ROŽŇAVA. V minulom kole podľahla Rožňava doma Veľkému Folkmaru, Poproč v súboji o posledné miesto zdolal Sokoľany na ich pôde.

Pre hráčov SP MFK to bola druhá prehra 0:1 v rade za sebou. Tá ostatná navyše po jedinom zaváhaní v zápase.

„Áno, máme za sebou síce dve smolné prehry, ale určite to na morálke mužstva nezanechalo negatívne stopy. Skôr by som povedal, že naopak. Hráči sú zdravo nahnevaní, pripravení urobiť všetko preto, aby sa to zlomilo v náš prospech,“ začal tréner SP MFK Rožňava Branislav Kuzma.

V minulej sezóne si oba celky postrážili domáce zápasy, v tej aktuálnej Rožňavčania vyhrali doma 4:0. Dvoma gólmi prispel aj P. Štyvar, ktorý na jeseň odohral niekoľko zápasov za Rožňavu.

Práve v zápase s Popročom mal po rokoch premiéru na domácom trávniku.

Ak pridáme k tomuto víťazstvu fakt, že Rožňave to v tejto sezóne ide vonku veľmi dobre, i tabuľkové postavenie, všetko to hovorí v prospech SP MFK.

Tréner je však opatrný. „Je to vec názoru, či sme, alebo nie sme favoritom zápasu. Súpera určite nepodceníme, no na druhej strane chceme v Poproči vyhrať,“ ozrejmil B. Kuzma.

V zostave by k veľkým zmenám dôjsť nemalo, isté však je, že Smrek, ktorý sa zranil v zápase s Veľkým Folkmarom, bude v Poproči na trávniku chýbať.

Súvisiace články