Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prehrali takmer vyhratý zápas

Sportnet|Publikované 11. nov 2007 o 23:00

Svidníčania ostali aj po siedmom extraligovom kole bez víťazstva. V Púchove však k nemu mali veľmi blízko. V tajbrejku si vypracovali výrazný náskok,

ktorý však nedokázali zužitkovať a napkon odchádzali od Váhu so sklonenými hlavami.

PÚCHOV/SVIDNÍK. Slávia cestovala v sobotu do Púchova len s ôsmimi hráčmi, káder preriedili zranenia a pracovné povinnosti. Tréner Miroslav Blanár opäť zvolil hru na dvoch nahrávačov, ktorá sa mu v ostatnom čase stala z núdze cnosťou.

"Domáci nás už pred začiatkom postavili do úlohy outsiderov, my sme však odohrali veľmi dobrý zápas, ibaže s nešťastným koncom. Chlapcov však musím pochváliť za výkon, odviedli to, na čo reálne majú. Opäť sme si dokázali, že môžeme hrať aj s tradičnými extraligistami vyrovnané partie. Verím, že v odvetnej časti, pri podobných výkonoch, už musia prísť aj víťazstvá," smutne konštatoval M. Blanár.

V tajbrejku ešte 3:9...

Svidníčania viedli po uhratých koncovkách 2:1 na sety, domáci vo štvrtom sete stavili všetko na riskantnú kartu, pritvrdili servis a to sa im oplatilo. "Úvod setu bol vyrovnaný, potom však prišiel na podanie Roman Mizerák a doslova nás rozbil. Púchovčania získali náskok a vynútili si tajbrejk."

Piaty set sa pre východniarov začal výborne. Vyhrávali 8:2 a ešte 9:3... "Púchov nedokázal zložiť v útoku loptu, vyhadzoval sa do autu. Náš náskok narastal a ja som si už dúfal, že to uhráme a môžeme oslavovať prvé víťazstvo. Žiaľ, opäť sme však neustáli tlak súpera na servise, Púchov sa postupne dotiahol. Ešte za stavu 13:14 sme mali mečbal, chýbal nám aj kúsok šťastia. Neboli sme určite slabším celkom." .

Chýbal najmä blokár

Pri absencii Mihaľka a Macka musel popri Murčinkovi na bloku alternovať Hančák. "Celkom mu to išlo, ale predsa len, nie je to klasický blokár. Táto činnosť nám dosť chýbala, najmä v obrane. Súpera sme však zaskočili hrou na dvoch nahrávačov, aj Kseňák, aj Stano Lampart sú dostatočne smečiarsky zdatní, aby to zvládli. Veľkou zbraňou bol plachtiaci servis, ktorým sme domácich poriadne trápili. Opäť sme sa poučili, ako to v extralige chodí, teraz to však bolo dosť kruté," uzavrel svidnícky kormidelník.

MARTIN BELEJ

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.