Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Prehra so zenitom bude mať dohru

Martin Jakubko. Nerozhodnosťou lekárov si spôsobil patálie. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 14. júl 2009 o 22:00

Slovenský futbalový reprezentant Martin Jakubko má obe kolená akoby zakliate. Počas svojho pôsobenia najprv v Saturne a teraz v FK Moskva sa už tretí raz podrobil operačnému zákroku.

Najprv to bol roztrhnutý predný krížny väz na jednej nohe, potom na druhej. Najnovšie mu doktor Malinovský v Bratislave musel artroskopicky "prevetrať" meniskus i chrupavku. Diagnózu určila magnetická rezonancia, ktorá ukázala, že meniskus je zlomený. Najmenej dva týždne tak bude bývalý hráč Tatrana Prešov a B. Bystrice mimo hry.

PREŠOV. Momentálne je tento urastený útočník doma, čochvíľa sa však vyberie za spoluhráčmi na východ.

Stratil veľa času

"Úraz sa mi stal v predposlednom zápase jarnej časti - pred vyše mesiacom, tesne pred reprezentačným zrazom. Protihráč mi zaľahol celou svojou hmotnosťou koleno a trošku ho nadvihol," vrátil sa k osudnému momentu M. Jakubko. Keďže kluboví lekári boli pomalí a nedôslední, náš borec absolvoval aj následný program vrátane sústredenia. Darmo sa východniar sťažoval na bolesti, žiadne vyšetrenia ruskí "vrači" nenariadili. Preto sa spojil s MUDr. Malinovským a ten urobil to, čo bolo treba. Zdôraznil, že zákrok treba realizovať radšej teraz, aby nenastali komplikácie. "Mrzelo ma, že som stratil veľa času, lebo pri pedantnejšom prístupe som už dávno mohol byť v pohode. Cez pauzu som mohol rehabilitovať a teraz už hrať." Martin síce apeloval na tamojších lekárov, aby si posvietili na meniskus, ale oni ho stále odbíjali s tým, že koleno je iba podvrtnuté, nakopnuté. Ako predtým, tak aj teraz si preto problémy riešil prostredníctvom našich odborníkov. "Sú flexibilnejší, rýchli, pohotoví, nie ako tam..." Pritom kluby v ruskej lige sú na tom materiálne aj vybavením oveľa ďalej než na Slovensku, ale mentalita ľudí sa nikdy nezaprie...

Podali protest

Hoci je tento hrotový hráč out, predsa pozorne sleduje dianie v ruskom futbale. Telefonoval aj so spoluhráčmi po víkendovej prehre (0:1) so Zenitom Petrohrad. FK zaknihoval iba druhú prehru v ročníku (figuruje na druhej priečke so štvorbodovou stratou na líderský post), no vraj za čudných okolností. Spornou sa stala hlavne jedenástka, ktorú iný Slovák - Kamil Čontofalský - zlikvidoval, ale z následnej dorážky, hoci lopta skončila v sieti, rozhodca gól Moskovčanom neuznal. "Čo som počul, tak strážca pravidiel nezvládol duel, dosť ovplyvnil výsledok. Je celkom možné, že zápas sa bude opakovať." Pri tejto informácii sme zostali v údive. Naozaj je možnosť, že zápas sa bude opakovať? "Rusi pomenili stanovy a pokiaľ výrazne arbiter ovplyvní výsledok, tak to prichádza do úvahy. Náš klub už podal protest. Vyskytlo sa i viac sporných momentov," pripomenul slovenský legionár. Jeho však zaujíma, aby bol čím skôr na ihrisku. A dostal sa do takej formy, aby bol k dispozícii Vladimírovi Weissovi v jesenných zápasoch kvalifikácie.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.