Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Prehra Interu v Palerme takmer zatienila dôležitosť súboja s Artmediou

TASR|Publikované 12. sep 2005 o 22:47

Bratislava 12. septembra (TASR) - Skôr ako futbalisti Interu Miláno vybehli v pondelok po 19.00 h v žltých tréningových dresoch na trávnik Tehelného poľa, ...

Bratislava 12. septembra (TASR) - Skôr ako futbalisti Interu Miláno vybehli v pondelok po 19.00 h v žltých tréningových dresoch na trávnik Tehelného poľa, ich tréner Roberto Mancini a obranca Ivan Cordoba sa stretli s novinármi na predzápasovej tlačovej konferencii. Keďže Inter Miláno cez víkend prekvapujúco prehral v Sérii A na Sicílii s Palermom 3:2, dve tretiny otázok talianskych novinárov smerovali práve k tomuto "výbuchu" na Sicílii."

Najskôr musel dôvody šokujúcej prehry vysvetľovať obranca Ivan Cordoba, po ňom aj tréner Roberto Mancini. Bývalý spoluhráč Vratislava Greška povedal, že v Palerme to bola zhoda nešťastných náhod, že Inter na ihrisku minuloročného nováčika prehral iba 2:3, hoci po 67 minútach prehrával už 0:3. "Ja si myslím, že to boli veľké chyby, ktoré sme v Palerme urobili. A boli to chyby ako obrany, tak aj v útoku, v ofenzíve. Nemôžeme tie chyby pripisovať niektorým jednotlivcom, lebo tie chyby boli spoločné. Ak chceme fungovať spolu ako jednoliate mužstvo, musíme na ihrisku spolupracovať," vysvetľoval Cordoba dôvody, prečo zverenci Roberta Manciniho prehrali v Palerme po dlhých 43 rokoch. Ich prehra na Sicílii v pondelok v Bratislave úplne zatienila zápas H-skupiny Ligy majstrov, ktorý Talianov čaká v utorok na Tehelnom poli.

"Futbalista musí ísť od zápasu k zápasu. Každý deň musí myslieť dopredu. A musí hrať zápasy, aby sa dostal ďalej a nemusel donekonečna rozmýšľať o svojich prehrách. Iba v kolotoči zápasov sa dá zabudnúť na prehry, ktoré však k futbalu patria tak ako aj výhry. Palermo už nespomínajme, pred nami je iný oveľa dôležitejší zápas. Teraz sa musíme na sto percent koncentrovať na Ligu majstrov a na zápasy, ktoré nás v nej čakajú," uzavrel Ivan Cordoba.

"Žiadne mužstvo nemôžeme podceniť. Každý súper má svoju kvalitu. Videli sme aké zápasy odohrala Artmedia s Celtikom a Partizanom Belehrad, preto sa na ňu chystáme so všetkou vážnosťou," pripomenul kormidelník milánskeho Interu, ktorý vzápätí priznal, že od 24. augusta, kedy Artmedia postúpila do skupinovej fázy Ligy majstrov, on alebo jeho spolupracovníci videli všetky zápasy Artmedie Bratislava. Aj to svedčí o tom, že Taliani v príprave nič nenechávajú na náhodu, že najbližšieho súpera v LM majú dobre prečítaného.

V súvislosti s "výbuchom na Sicílii" Mancini uviedol, že problém spočíval v tom, že brazílsky útočník Adriano bol veľmi unavený, lebo za štyri dni odohral v brazílskej reprezentácii dva zápasy. "Bol v Brazílii. Hral tam. Veľa cestoval. Neprišiel v dobrej kondícii. Bol veľmi unavený, no verím, že už sa dal dokopy a že v utorok v Bratislave nastúpi a opäť to bude starý známy Adriano, ktorý je svojimi individuálnymi danosťami schopný rozhodnúť zápas. Spolieham sa na jeho schopnosti. Verím mu, lebo je to hráč, ktorý do zostavy Interu Miláno jednoznačne patrí. Dokonca aj vtedy, keď je unavený," zdôraznil Mancini, ktorý dodal, že hoci mužstvo bez Adriana si nevie dosť dobre predstaviť, je možné, že na Tehelné pole nastúpi až v priebehu zápasu. "Všetko sa rozhodne v najbližších hodinách. Uvidíme ako sa vyrovnal so záťažou, ktorú v minulých dňoch musel podstúpiť," dodal Roberto Mancini. "Aj keď sme v Palerme prehrali, to ešte nie je dôvod na to, aby som sa neusmieval. Naozaj. Život ide ďalej. Zajtra bude iný zápas, iný súper, iný vývoj zápasu. Takže verím, že bude aj iný výsledok," konštatoval kormidelník Interu.

Súvisiace články