Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Prehra chesákov, ktorá byť nemusela a nemala

Srbský bombardér. Jovanovič proti humenskému dvojbloku Joščák (č.11) - Javorčík. (Autor: mirano)
Sportnet|Publikované 25. okt 2012 o 22:00

Dva hladké sety patrili chemesákom, tri drámy koncoviek v gréckych rukách.HUMENNÉ. Takmer vo všetkých herných činnostiach boli humenskí volejbalisti štatisticky lepší. Celkovo získali viac bodov, mali percentuálne lepší útok i prihrávku, viackrát súpera zablokovali, či priamo uspeli servisom.

Jediné, v čom Grékom „pomáhali“, boli chyby na servise (bilancia 21:15). Humensky lepšia štatistika však na dobrý výsledok priamy dopad nemala, chemesáci doma prehrali (2:3), lebo chybili v dôležitých vyrovnaných fázach zápasu.

Ak chcú v CEV cupe postúpiť do 1/8-finále, musia v Grécku vyhrať zápas i následne „zlatý“ set.

Blokár Milan Mizerák si možno v zápase vytvoril osobný rekord v priamych bodoch z podania v jednom zápase. Bodoval takto až päťkrát, z chemesákov najviac ťahal servisom, absolvoval spolu dvadsať podaní. Ani on sa však nevyhol chybám, spolu humenskí volejbalisti pokazili až 21 podaní.

„Zápas sme si jednoznačne prehrali sami. V druhom a štvrtom sete sme neboli schopní kvalitne servovať. Keď je stav vyrovnaný, chyby na servise sa nemôžu v takom počte stávať. V Grécku nemáme čo stratiť, skúsime vyhrať, inej cesty niet,“ konštatoval Milan Mizerák.

Grékov ťahal Srb

Srbský obrovitý univerzál Zoran Jovanovič nastavil grécku cestu k víťazstvu. I keď ani on sa útočne či servisom nevyhol chybám, spolu dvadsať bodov v dva a pol sete (prvý set 1, druhý 8, tretí 0, štvrtý 8, tajbrejk 3) boli dôležitou zložkou ku gréckej pozápasovej radosti.

„Gréci v prvom sete nič útočne neukázali, očakával som, že sa viac zapojí do hry Jovanovič, čo sa aj stalo. Striedal údery po čiare i diagonále, mali sme s ním problém,“ konštatoval Stanislav Vartovník.

Na postup dve výhry

Keď sa v závere druhého setu zranil skúsený nahrávač Terzis a jeho miesto zaujal mladík Drogkaris, (tretí set 25:12) zdalo sa, že Gréci sa na odpor už nezmôžu. Opak bol však pravdou.

„Začal hrať jednoducho, hľadal iba hráčov, ktorí mu skladali lopty a vyšlo to. Tajbrejk je lotéria, chyby sa rýchlo ukážu, nám za stavu 13:13 ušiel príjem, následne sme nezložili loptu a bolo... Keď chceme uspieť, musíme vyhrať, nie však raz, ale dvakrát,“ dodal kouč chemesákov. Odveta Vrahati – Chemes Humenné je na programe už zajtra.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.