Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Prehľad najúspešnejších medailistov histórie zimných hier

TASR|Publikované 4. feb 2002 o 19:10

Najúspešnejší olympionici sveta

1. Björn Dählie (Nór.) 1992-1998 beh 8 4 -

2. Ľjubov Jegorovová (Rus.) 1992/1994 beh 6 3 -

3. Lidia Skoblikovová (ZSSR) 1960/1964 rýchlokorčuľ. 6 - -

4. Clas Thunberg (Fín.) 1924/1928 rýchlokorčuľ. 5 1 1

5. Larisa Lazutinová (Rus.) 1992-1998 beh 5 1 1

6. Bonnie Blairová (USA) 1988/1994 rýchlokorčuľ. 5 - 1

7. Eric Heiden (USA) 1980 rýchlokorčuľ. 5 - -

8. Raisa Smetaninová (ZSSR/SNŠ) 1976-1992 beh 4 5 1

9. Sixten Jernberg (Švéd.) 1956-1964 beh 4 3 2

10. Galina Kulakovová (ZSSR) 1968-1980 beh 4 2 2

11. Ivar Ballangrud (Nór.) 1928-1936 rýchlokorčuľ. 4 2 1

12. Gunde Svanová (Švéd.) 1984/1988 beh 4 1 1

13. Jevgenij Griščin (ZSSR) 1956-1964 rýchlokorčuľ. 4 1 -

14. Alexander Tichonov (ZSSR) 1968-1980 biatlon 4 1 -

15. Nikolaj Zimjatov (ZSSR) 1980/1984 beh 4 1 -

16. Matti Nykänen (Fín.) 1984/1988 skoky 4 1 -

17. Johann Olav Koss (Nór.) 1992/1994 rýchlokorčuľ. 4 1 -

18. Lee-Kyung Chun (Kór.rep.) 1994-1998 šorttrek 4 1 -

19. Thomas Wassberg (Švéd.) 1980/1984 beh 4 - -

20. Karin Kaniová-Enkeová (NDR) 1980-1988 rýchlokorčuľ. 3 4 1

21. Gunda Niemannová-Stirnemannová (Nem.) 1992-1998 rýchlokorčuľ. 3 4 1

22. Veikko Hakulinen (Fín.) 1952-1960 beh 3 3 1

23. Eero Mäntyranta (Fín.) 1960-1968 beh 3 2 2

24. Vegard Ulvang (Nór.) 1988/1992 beh 3 2 1

25. Alberto Tomba (Tal.) 1988-1994 alpské lyžov. 3 2 -

26. Ricco Gross (Nem.) 1992-1998 biatlon 3 2 -

27. Johan Gröttumsbraaten (Nór.) 1924-1932 beh/komb. 3 1 2

28. Anfisa Rezovová (Rus.) 1988-1994 beh/biatlon 3 1 1

29. Vreni Schneiderová (Švajč.) 1988/1994 alpské lyžov. 3 1 1

30. Gillis Grafström (Švéd.) 1920-1932 krasokorčuľ. 3 1 -

31. Ard Schenk (Hol.) 1968/1972 rýchlokorčuľ. 3 1 -

32. Vladislav Tretjak (ZSSR) 1972-184 hokej 3 1 -

33. Bernhard Germeshausen (NDR) 1976/1980 boby 3 1 -

34. Tomas Gustafson (Švéd.) 1984/1988 rýchlokorčuľ. 3 1 -

35. Jens Weissflog (NDR/Nem.) 1984/1994 skoky 3 1 -

36. Georg Hackl (Nem.) 1988-1998 sane 3 1 -

37. Mark Kirchner (Nem.) 1992/1994 biatlon 3 1 -

38. Deborah Compagnoniová (Tal.) 1992-1998 alpské lyžov. 3 1 -

39. Thoams Alsgaard (Nór.) 1994/1998 beh 3 1 -

40. Jelena Välbeová (Rus.) 1992-1998 beh 3 - 4

41. Marja-Liisa Hämälainenová (Fín.) 1984-1994 beh 3 - 3

42. Katja Seizingerová (Nem.) 1992-1998 alpské lyžov. 3 - 2

43. Meinhard Nehmer (NDR) 1976/1980 boby 3 - 1

44. Nina Gavriľuková (ZSSR/Rus.) 1988-1998 beh 3 - 1

45. Thorleif Haug (Nór.) 1924 beh/skoky/komb. 3 - -

46. Sonja Henieová (Nór.) 1928-1936 krasokorčuľ. 3 - -

47. Hjalmar Andersen (Nór.) 1952 rýchlokorčuľ. 3 - -

48. Toni Sailer (Rak.) 1956 alpské lyžov. 3 - -

49. Klaudia Bojarskičová (ZSSR) 1964 beh 3 - -

50. Vitalij Davydov (ZSSR) 1964-1972 hokej 3 - -

51. Anatolij Firsov (ZSSR) 1964-1972 hokej 3 - -

52. Viktor Kuskin (ZSSR) 1964-1972 hokej 3 - -

53. Alexander Ragulin (ZSSR) 1964-1972 hokej 3 - -

54. Jean-Claude Killy (Fr.) 1968 alpské lyžov. 3 - -

55. Irina Rodninová (ZSSR) 1972-1980 krasokorčuľ. 3 - -

56. Ulrich Wehling (NDR) 1972-1980 sev. komb. 3 - -

57. Andrej Chomutov (ZSSR/SNŠ) 1984-1992 hokej 3 - -

58. Yvonne van Gennipová (Hol.) 1988 rýchlokorčuľ. 3 - -

59. Ki-Hoon Kim (Kór. rep.) 1992/1994 short track 3 - -

Súvisiace články