Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Prehľad medailistov z Oberstdorfu 2005

SITA|Publikované 21. feb 2007 o 13:19

SAPPORO 21. februára (SITA) - Prehľad medailistov a umiestnenie slovenských reprezentantov na predchádzajúcich MS 2005 v Oberstdorfe


BEH NA LYŽIACH:

MUŽI

15 km voľnou technikou: 1. Pietro Piller Cottrer (Tal.) 34:49,7 min, 2. Fulvio Valbusa (Tal.) +11,2 s, 3. Tore Ruud Hofstad (Nór.) +14,2,...10. Martin Bajčičák +39,7, 61. Michal Malák +3:06,8, 84. Ondrej Benka-Rybár (všetci SR) +5:22,4


skiatlon (15 + 15 km): 1. Vincent Vittoz (Fr.) 1:19:20,5 h, 2. Giorgio di Centa (Tal.) +0,8 s, 3. Frode Estil (Nór.) +0,8, 4. Martin Bajčičák (SR) +1,3,... 48. Ivan Bátory +5:49,7, Ondrej Benka-Rybár (obaja SR) - vzdal


50 km klasickou technikou s hromadným štartom: 1. Frode Estil 2:30:10,1, 2. Anders Aukland +0,7, 3. Odd-Björn Hjelmeset (všetci Nór.) +1,4,... 24. Martin Bajčičák (SR) +1:05,4, 37. Ivan Bátory (SR) +4:03,2


šprint klasickou technikou: 1. Vasilij Ročev (Rus.) 2:32,1 min, 2. Tor Arne Hetland (Nór.) +0,2 s, 3. Thobias Fredriksson (Švéd.) +6,9,... 43. Stanislav Holienčík, 47. Michal Malák (obaja SR) - nepostúpili do vyraďovacích bojov


tímšprint voľnou technikou: 1. Nórsko (Tore Ruud Hofstad, Tor Arne Hetland) 14:08,6 min, 2. Nemecko (Jens Filbrich, Axel Teichmann) +3,8, 3. Česko (Dušan Kožíšek, Martin Koukal) +4,8, ... 17. Slovensko (Stanislav Holienčík, Michal Malák) - do finále nepostúpilo


štafeta na 4x10 km: 1. Nórsko (Odd-Björn Hjelmeset, Frode Estil, Lars Berger, Tore Ruud Hofstad) 1:39:04,4 h, 2. Nemecko (Jens Filbrich, Andreas Schlütter, Tobias Angerer, Axel Teichmann) +17,7 s, 3. Rusko (Nikolaj Pankratov, Vasilij Ročev, Jevgenij Dementijev, Nikolaj Bolčakov) +18,7


ŽENY

10 km voľnou technikou: 1. Kateřina Neumannová (ČR) 26:27,6 min, 2. Julia Čepalovová (Rus.) +1,2 s, 3. Marit Björgenová (Nór.) +15,2,... 59. Alena Procházková +4:38,5, 62. Barbara Blašková (obe SR) +4:48,5


skiatlon (7,5 + 7,5 km): 1. Julia Čepalovová (Rus.) 42:16,8 min, 2. Marit Björgenová (Nór.) +15,7 s, 3. Kristina Steirová-Störmerová (Nór.) +25,9,... 45. Alena Procházková (SR) +5:16,1


30 km klasickou technikou s hromadným štartom: 1. Marit Björgenová (Nór.) 1:27:05,8, 2. Virpi Kuitunenová (Fín.) +8,9, 3. Natalia Baranovová-Masolkinová (Rus.) +10,3,... 41. Alena Procházková +9:27,3, Magdaléna Števicová, Lenka Plchová (všetky SR) preteky nedokončili


šprint klasickou technikou: 1. Emelie Öhrstigová (Švéd.) 2:15,5 min, 2. Lina Anderssonová (Švéd.) +1,3 s, 3. Sara Rennerová (Kan.) +1,4,... 17. Alena Procházková (SR) - nepostúpila do vyraďovacích bojov


tímšprint: 1. Nórsko (Hilde Pedersenová, Marit Björgenová) 12:19,7 min, 2. Fínsko (Riitta Liisa Lassilová, Pirjö Manninenová) +2,8, 3. Rusko (Julia Čepalovová, Alena Sidkovová) +3,6


štafeta na 4x5 km: 1. Nórsko (Vibeke Skofterudová, Hilde Pedersenová, Kristin Steirová-Störmerová, Marit Björgenová) 57:15,7 min, 2. Rusko (Larisa Kurkinová, Natalia Baranovová-Masolkinová, Jevgenia Medvedevová-Abruzovová, Julia Čepalovová) +7,6 s, 3. Taliansko (Gabriella Paruzziová, Antonella Confortolová, Sabina Valbusová, Arianna Follisová) +49,7


SKOKY NA LYŽIACH:

mostík HS-100: 1. Rok Benkovič (Slovin.) 256,0 bodu (101 m/91 m), 2. Jakub Janda (ČR) 249,5 (96/91,5), 3. Janne Ahonen (Fín.) 249,0 (97/92),... 47. Martin Mesík (SR) 99,0 (83,5 m) nepostúpil do druhého finálového kola medzi tridsiatku najlepších


súťaž družstiev - mostík HS-100: 1. Rakúsko (Wolfgang Loitzl, Andreas Widhölzl, Thomas Morgenstern, Martin Höllwarth) 970,5 bodu, 2. Nemecko (Michael Neumayer, Martin Schmitt, Michael Uhrmann, Georg Späth) 964,0, 3. Slovinsko (Primož Peterka, Jure Bogataj, Rok Benkovič, Jernej Damjan) 929,5


mostík HS-137: 1. Janne Ahonen (Fín.) 313,2 b. (141,5 m+142,5), 2. Roar Ljökelsöy (Nór.) 307,2 (140,5+138,5), 3. Jakub Janda (ČR) 304,2 (138+141),... Martin Mesík (SR) - nepostúpil z kvalifikácie


súťaž družstiev - mostík HS-137: 1. Rakúsko (Wolfgang Loitzl, Andreas Widhölzl, Thomas Morgenstern, Martin Höllwarth) 1137,3 bodu, 2. Fínsko (Risto Jussilainen, Tami Kiuru, Matti Hautamäki, Janne Ahonen) 1122,9, 3. Nórsko (Björn Einar Romören, Sigurd Pettersen, Lars Bystöl, Roar Ljökelsöy) 1113,5


SEVERSKÁ KOMBINÁCIA:

individuálne preteky (skoky na mostíku HS-100 a beh na lyžiach na 15 km): 1. Ronny Ackermann 38:56,2, 2. Björn Kircheisen (obaja Nem.) +1,4, 3. Felix Gottwald (Rak.) +3,2,... Michal Pšenko (SR) nedokončil


šprint (jeden skok na mostíku HS-137/beh na 7,5 km): 1. Ronny Ackermann (Nem.) 20:15,6 min, 2. Magnus Moan (Nór.) +11,1 s, 3. Kristian Hammer (Nór.) +37,7,... 46. Michal Pšenko (SR) +5:16,2


súťaž družstiev: 1. Nórsko (Petter Tande, Havard Klemetsen, Magnus Moan, Kristian Hammer) 49:49,5 min, 2. Nemecko (Sebastian Haseney, Georg Hettich, Björn Kircheisen, Ronny Ackermann) +7,1 s, 3. Rakúsko (Michael Gruber, Christoph Bieler, David Kreiner, Felix Gottwald) +7,4 s


Súvisiace články