Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

PREDSTAVUJEME TALENTY - Nerozlučné hokejové dvojičky

Sportnet|Publikované 22. dec 2006 o 23:00

Spišská Nová Ves Hokejové dvojičky - sú to Ivan Kovalík z Levoče a Libor Hudáček z Harichoviec, extraligoví dorastenci, ktorí v roku 2006 skončili

základnú školu a tým aj hokej v športovej hokejovej triede. Ivan je študentom gymnázia a Libor je žiakom SPŠ strojníckej.

Ako sa Vám zmenili podmienky štúdia pri prechode zo základnej školy na strednú?

Ivan: "Základná škola bola aspoň pre mňa dosť jednoduchá. Na konci základnej školy sa bolo treba poučiť zo slovenského jazyka a z matematiky na dosiahnutie úspechu v monitore a teraz na gymnáziu nie je to až také hrozné ako som si myslel, že to bude, dá sa to zvládnuť. Tréningy v doraste nie sú problémom, pretože škola nám v tomto smere vychádza v ústrety. Keď treba , tak nás bez problémov uvoľňujú."

Libor: " Podľa mňa základná škola je v porovnaní so strednou je minimum z toho, čo sa učíme na strednej škole. Profesori sú na strednej škole prísnejší, nedovolia vymeškávanie a lajdáckosť. Mne tiež škola, ako môjmu bratovi nevonia, veľkú chuť do učenia. nemám."

Ako je to v hokeji?

Ivan: "Prechod v hokeji bol trošku ťažší, lebo sme si museli zvykať na rýchlejší a tvrdší hokej. Nebolo to až také hrozné, dá sa to vydržať. Teraz som si už na to zvykol."

Libor: "Dorastenecký hokej v porovnaní s hokejom v ŠHT je taký , ako spomenul Ivan. Hrajú tu aj starší hráči od nás prvákov a hrajú aj proti nám. Sú fyzicky na tom lepšie ako my mladší a preto je to ťažšie ako v ŠHT. S trénerom v doraste sme obaja maximálne spokojní, vychádzame s ním veľmi dobre."

Ivan: "Spolupráca na ľade s Liborom je dobrá. Hráme spolu už od piateho ročníka základnej školy. Sme spolu dobre zohratí. V tejto sezóne v extralige dorastu som dal asi 15 gólov."

Libor: "Sme zohratá dvojica, rozumieme si aj na slepo, teraz spoluprácu ešte zdokonaľujeme. No v týchto posledných zápasoch aj na nás prichádza kríza. Dal som menej gólov ako Ivan, asi 12."

Ako reagujete na pokles dorastu z prvého miesta na začiatku, až na siedme miesto?

Ivan: "Možno už došla únava, lebo sme hrali dosť zápasov za sebou. Prišli zranenia spoluhráčov, chýbajú nám starší, skúsenejší hráči ako zranený Bakoš, či Plešavský a aj Libor pre zranenie ruky mesiac chýbal. Po úspechoch prišli nečakané prehry, myslím si , že sme poľavili aj v tréningoch a to sa prejavilo v majstrovských zápasoch."

Libor: "Myslím, že sme mali veľmi dobrú letnú prípravu, prejavilo sa to na ľade na začiatku súťaže, no teraz to škrípe, lebo nám asi došli sily."

Obaja ste boli pozvaní na zraz do reprezentácie

Ivan: "Bol som teraz na prvom reprezentačnom zraze, bol to testovací zraz. Odohrali sme aj dve stretnutia. Ja som sa snažil hrať, ako som len najlepšie vedel. Hral som spolu s Liborom v útoku a s nami bol ešte jeden hráč z Topolčian. Podarilo sa mi dať dva góly v dvoch zápasoch a na góly mi prihrával práve Libor."

Libor: "Absolvoval som už dva reprezentačné zrazy, na tom prvom som si zlomil ruku. Ako spomínal Ivan, dorastu som chýbal jeden mesiac. Moje zranenie sa prejavilo aj na zápasoch extraligy .

Napriek zraneniu ma potešila pozvánka na reprezraz. Náš kolektív, v ktorom sme s Ivanom boli vyhral obidva zápasy. No nie som spokojný s mojou kondíciou."

Akú budúcnosť v živote si plánujete, alebo by ste chceli, aby bola?

Ivan: "V hokeji by som chcel dobre hrať v doraste i v juniorke. A potom sa zariadim podľa toho, či niekto prejaví o mňa záujem. Ak mi pôjde dobre aj škola, budem sa rozhodovať medzi školou a hokejom. Ak bude lepšia škola, pôjdem ďalej na vysokú školu, ak bude lepší hokej rozhodne čas."

Libor: "Musím si zlepšiť prospech v škole a hlavne chcem úspešne zmaturovať a potom sa uvidí, čo so školou a čo s hokejom, či pôjdem na výšku, alebo budem pokračovať hokejom."

Obaja študenti a zároveň aj dobrí hráči a majú predpoklady pre splnenie jednej i druhej úlohy, ktorú si predstavujú. Záleží od nich , ako dokážu stmeliť školu s hokejom. Obaja majú všetko vo svojich hlavách, nohách a šikovných rukách, ktoré potrebujú pre jednu i druhú činnosť.

Obom talentovaným chlapcom treba zaželať veľa zdravia, chuti do učenia ,nech sa im splnia nielen školské sny, ale aj sny v hokejovom živote.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.