Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Predsezónne ciele pod Sninským kameňom nesplnené

Sportnet|Publikované 1. dec 2003 o 23:00

Snina - V štvrtoligovej skupine Sever mal humenský futbalový región v súťažnom ročníku 2003/2004 iba dvojnásobné zastúpenie. Okrem medzilaboreckej

rezervy HFC Humenné to bol MFK Snina. Po minuloročnom siedmom mieste sa v klube pod Sninským kameňom zastrájali na vyššie umiestnenia, no realita je nakoniec iná, aj keď nie najčernejšia. "Spokojný s týmto jesenným rezultátom byť rozhodne nemôžem, pretože ciele boli pred sezónou postavené vyššie," reagoval stručne na umiestnenie futbalistov spod Sninského kameňa prezident klubu Vladimír Drobňák. "Prvou a aj najdôležitejšou príčinou tohto umiestnenia je slabá disciplína hráčov, pretože najmä za rečnenie sme v jeseni boli až sedemkrát vylúčení. Sila a kvalita mužstva sa tak oslabovala nielen v týchto samotných stretnutiach, ale aj v nasledujúcich, keďže hráči si potom museli odpykávať aj uložené tresty. Aj keď je teda po prvej polovici sezóny negatív viacero, myslím si, že snahu novej trénerskej dvojici Maliňák - Štofík uprieť nemožno, veď ak by sme doma dvakrát nezaváhali, patrilo by nám siedme miesto," doplnil prezident MFK.

Počas prvej polovice sezóny viedol hráčov z pozície hrajúceho kormidelníka Jozef Maliňák. Tento tridsaťpäťročný skúsený defenzívny futbalista burcoval svojich zverencov i spoluhráčov tak z ihriska ako aj z lavičky. "Pred sezónou každý očakával určite viac, no treba si priznať, že z mena klubu, alebo z jeho histórie sa večne žiť nedá. Doma sme ešte súperov, s výnimkou dvoch stretnutí, porazili, no vonku sme boli takmer v každom prípade ako obetný baránok a našu nespokojnosť odmeňovali rozhodcovia žltou alebo červenou kartou. Nepriaznivá atmosféra zo stretnutí u súperov sa prenášala na hráčov aj v domácich zápasoch a chlapci potom reagovali niekedy viac podráždene," konštatoval na margo nevydarenej jesene Jozef Maliňák. Popri nie najlepšej kolektívnej bilancii veľa spokojnosti nie je ani s jednotlivcami... "V podstate ma sklamali všetky "lajny" od brankára až po útočníkov. Z jednotlivcov ma uspokojili akurát Brečka v obrane i Uchytil, ktorý sa po zranení dostával do formy. Verím, že herná pohoda bude v mužstve na jar oveľa lepšia a zodpovedať tomu budú aj výsledky, ktoré nám zaručia miesto v strede tabuľky," dodal J. Maliňák. Podľa jeho vyjadrenia však trénerskú stoličku v jarnej časti neobsadí, a tak má vedenie MFK Snina ďalšiu úlohu, aby sa 10. januára, keď sa pod Sninským kameňom začína ostrá zimná príprava, postavil pred hráčov nový tréner.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.