Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

PREDSEDA ŠTK

Sportnet|Publikované 9. okt 2008 o 22:00

O rozhodnutí skontumovať výsledky obom mužstvám sme sa pozhovárali so šéfom športovo-technickej komisie ObFZ Františkom Čisovským.Prečo došlo ku

O rozhodnutí skontumovať výsledky obom mužstvám sme sa pozhovárali so šéfom športovo-technickej komisie ObFZ Františkom Čisovským.

Prečo došlo ku kontumáciám?

Lebo sa zápas neukončil pre hromadnú bitku. Tým pádom, že zápas bol predčasne ukončený z viny oboch mužstiev - lebo sa nebili dvaja-traja, ale všetci, čo boli na ihrisku - rozhodli sme sa kontumovať zápas obom mužstvám.

Zástupcovia klubov hovoria, že sa bili len niektorí, zďaleka nie všetci. Skôr prevažovali strkanice...

Strkanice... Môžu rozprávať, koľko chcú. Vypočuli sme si vyjadrenie rozhodcu, delegáta i zástupcov oboch klubov. Oni vraj potom chceli pokračovať. Sme im jasne povedali: o tom vy nerozhodujete, či sa bude pokračovať, alebo nie. Pokiaľ ide o hromadnú bitku, rozhodca má právo ukončiť stretnutie. Nech si preštudujú súťažný poriadok a potom nech hovoria. Najradšej by sa teraz spojili, že sa nič nestalo. Zdobčania majú za sebou už viac takých napadnutí a podobných vecí. Nechceme dopustiť, aby sa nám z ihrísk stali arény. Nič také.

Budimírčania sa cítia poškodení týmto verdiktom ŠTK.

Bohužiaľ. Inak sa to nedá riešiť. Ide o hromadnú bitku. Boli sa jedni i druhí.

Budimír však viedol 3:1 a bitku vyprovokovali po faule a následnom prerušení hry dvaja hráči Zdoby.

Teraz ťažko povedať, kto začal, keď sa všetci bili.

Ale veď v správach rozhodcu a delegáta stretnutia je jasne napísané, kto po prerušení hry vyprovokoval bitku. Dokonca sú uvedené i mená vinníkov, tak potom, ako ťažko povedať, kto začal bitku?

Keby hráč Zdoby udrel hráča a rozhodca ho vylúči a týmto končí, ale keď sa všetci bijú má vylúčiť všetkých hráčov, keď sa všetci bili? Delegát stretnutia pán Várady, bývalý rozhodca, ktorý niekedy pískal krajské majstrovstvá, povedal, že niečo také ešte v živote nevidel. Ešte aj brankári sa bili.

Vychádza nám to tak, že ak mužstvo prehráva a nechce, aby ho súper v tabuľke preskočil, stačí vyprovokovať bitku a bodový rozdiel medzi mužstvami po zápase zostane rovnaký...

Ale zápas sa neukončí pre bitku, ak ten druhý neopláca a nebije sa! Ten kto udrie, je vylúčený. Neukončí sa stretnutie.

Ale keď ich bijú, tak sa bránia, to je logické.

Nemajú sa čo brániť, ale ísť dolu z ihriska. Taký čas sa nebijem. Na bitku musia byť dvaja. Je to ako pri iných veciach. Ak hráč fauluje, dostane kartu, no keď súper opláca dostane tiež kartu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.