Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Predpoveď: Slováci skončia v Soči bez medaily

Tréner švédskych hokejistov Per Marts by mal doviesť svoj tím k olympijskému zlatu. (Autor: SITA/AP)
Miloslav Šebela|29. okt 2013 o 20:01

Hokejový turnaj ovládnu Švédi a najúspešnejším športovcom olympiády v Soči bude biatlonistka Tora Bergerová, prognózuje výsledky spoločnosť Infostrada. Do otvorenia zimných hier ostáva sto dní.

BRATISLAVA. Vancouverská olympiáda bola pre Slovensko zvlášť úspešná. Zlato a striebro vybojovala Anastasia Kuzminová, bronz pridal Pavol Hurajt.

Tri medaily boli nečakaným úspechom.

„Verím, že oproti Vancouvru ešte pridáme jednu až dve ďalšie. Ja som vždy optimistka,“ vraví šéfka slovenskej výpravy v Soči Jana Gantnerová.

Podľa medailových prognóz Ifostrady však Slováci v Soči neuspejú. Nezískajú ani jednu medailu.

Šesť zlatých pre Nórku

Najúspešnejšou krajinou s 15 zlatými a celkovo 37 medailami budú vraj Nóri. Viac ako tretinu víťazstiev má vybojovať Tora Bergerová – šesť. Biatlonistka vraj premení každý štart na zlato.

Šesť medailí má vybojovať aj francúzsky biatlonista Martin Foucard, z toho štyri zlaté.

Hokejový turnaj ovládnu Švédi, Rusi prehrajú vo finále. Hostiteľskej krajine predpovedá portál iba päť zlatých medailí. V krasokorčuľovaní získajú iba jediný kov. Tatiana Volosožarová a Maxim Traňkov vyhrajú súťaž dvojíc.

Infostrada vyhodnocuje všetky výsledky z vrcholných podujatí od vancouverských hier. Medailové poradie krajín priebežne mení.

Je to teda štatistický prehľad úspechov športovcov za posledné roky.

Prvý raz skokanky

V Soči pribudne dvanásť nových disciplín. Prvý raz budú napríklad súťažiť ženy v skokoch na lyžiach, v snouborde pribudli súťaže v slopestyle, v biatlone zase miešané štafety.

Celkovo sa bojuje o 98 medailových kompletov.

Slovensko má už istých 36 športovcov. V Soči bude hokejový tím (25), biatlonisti (10) a jedna krasokorčuliarka.

V ďalších športoch nie je kvalifikácia uzavretá. Slováci budú štartovať aj v zjazdovom lyžovaní, v sánkovaní, v behu na lyžiach a akrobatickom lyžovaní.

V Soči by malo štartovať 56 až 60 športovcov. Vo Vancouvri ich bolo 74. Olympiáda potrvá od 7. do 24. februára 2014.

Súvisiace články